آزمون ماک PTE

آزمون ماک PTE

آزمون ماک PTE

آزمون ماک PTE چیست؟

آزمون Mock PTE یک آزمون استاندارد است که به شما کمک می‌کند مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و تجربه‌ای واقعی از امتحان PTE داشته باشید. تست‌های طراحی شده به خوبی مهارت‌های گوش دادن،‌خواندن،‌صحبت کردن و نوشتن شما را ارزیابی می‌کند.

ماک تست‌ها در واقع عمدتا برای تمرین و گرفتن نتیجه بهتر در آزمون نهایی طراحی و برگزار می‌شوند. با استفاده از Mock Test زبان‌آموزان و معلمان می توانند نتیجه نهایی را حدس بزنند و در صورت لزوم به بالاتر رفتن نمره در آزمون نهایی کمک کنند.

 

آزمون Mock چه کمکی به شما خواهد کرد؟

1.      به شما کمک می کند با الگوی آزمون آشنا شوید و تکنیک های جدید را بیاموزید.

از آنجا که آزمون PTE یک آزمون کامپیوتری است، آزمون های ماک شما را با شکل متفاوت و نحوه برگزاری این تست آشنا می کنند. با شرکت در این آزمون‌ها نحوه زمانبندی آزمون را یاد خواهید گرفت و از الگوی تست مطلع خواهید شد. همچنین استراتژی هایی برای شرکت در آزمون نهایی یاد خواهید گرفت.

آزمونهای ماک درست بر اساس آزمون‌های واقعی برگزار می‌شود،‌ به همین دلیل است که اگر زبان‌آموزی در آزمون ماک نتیجه خوب و قابل قبولی بدست آورد، در آزمون واقعی نیز خوب عمل خواهد کرد. هر آ‌زمون ماک به شما فرصتی برای یادگیری و بهبود عملکرد خواهد داد.

2.     به شما کمک می‌کند تا زمان را مدیریت کنید.

هنگامی که شما در آزمون‌های PTE شرکت می‌کنید،‌ زمان نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. اینکه تمام سوالات را به درستی و در زمان مناسب به پاسخ دهید،‌کار دشواری است. بنابراین هر چه بیشتر در آزمون‌های ماک شرکت کنید، شانس بیشتری برای یادگیری مدیریت صحیح زمان خود خواهید داشت. هر بخش از آزمون PTE دارای زمان بندی خاص خود است و باید قبل از شرکت در آزمون مهارت کافی در زمانبندی درست را بیاموزید.

  3.   به شما کمک می کند تا خودتان را به شکلی واقعی ارزیابی کنید.

با Mock Test شما می‌توانید نمره خود را  در مقیاس جهانی بدست آورید و عملکرد خود را در آزمون واقعی محاسبه کنید. در صورت گرفتن نمره پایین یا ضعف در برخی مهارت‌ها به تمرین بیشتر در آن بپردازید. علاوه بر این با مشکلات و چالش‌هایی که در امتحان واقعی مواجه می‌شوید،‌ روبرو خواهید شد. پس از هر آزمون، دانش‌آموز باید زمانی را صرف تجزیه و تحلیل نمره و اشتباهات خود کند. لازم است هر بخش را به دقت بررسی و سوال و جواب‌ها را دوباره مرور کند. بدین ترتیب می‌تواند در مهارت‌ها یا توانمندی‌هایی که ضعف دارد زمان بیشتری را صرف و آنها را بهبود ببخشد.

نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون Mock PTE

شرکت در آزمون های ماک PTE هیچ گونه محدودیتی ندارد و هزینه آن در مقایسه با آزمون اصلی بسیار کمتر است.

برای شرکت در این امتحان می‌توانید با مراجعه به سایت  https://ptepractice.com/ یکی از بسته‌هایی که مناسب شما است را انتخاب کنید. دو نمونه سوال مختلف با هزینه‌های 10 و 36 دلار آمریکا بر روی سایت موجود است (که چندان خرید آنها توصیه نمی‌شود،‌ زیرا فقط نمونه سوال هستند) و سه بسته ترکیبی با هزینه‌ها و الگوهای متفاوت، بسته‌های ترکیبی شامل نمونه سوالات و یک تا چند آزمون Mock هستند که همگی single Use (فقط یکبار قابل استفاده) می‌باشند.

بسته Silver با هزینه تقریبا 40 دلار شامل یک نمونه سوال و یک آزمون ماک است، بسته Gold با هزینه تقریبی 60 دلار شامل یک نمونه سوال و دو آزمون، و بسته  Platinum با هزینه 80 دلار شامل یک نمونه سوال و سه آزمون است. تمام این بسته‌ها سه ماه تاریخ انقضا دارند، یعنی از زمان خریداری بسته تنها سه ماه فرصت دارید تا به صورت آنلاین در آزمون‌ها  شرکت کنید.

بسته‌هایی که شامل چند آزمون هستند این امکان را به شما می‌دهند تا مهارت‌های خود را در یک دوره زمانی (مثل قبل و بعد از شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون PTE) ارزیابی کنید.

بعد از انتخاب بسته بر روی دکمه BUY NOW کلیک کنید. در صفحه بعد شما با فرمی روبرو خواهید شد که باید آن را پر کنید، فرم شامل مشخصات شخصی شما مثل نام و تاریخ تولد و ایمیل و ... است، سپس به صفحه پرداخت خواهید رفت. بعد از پرداخت هزینه، می‌توانید هر وقت که آمادگی داشتید وارد صفحه شوید و در آزمون ماک خود به صورت آنلاین شرکت کنید.


چند نکته مهم!

  • اگر تا قبل از زمان انقضا (سه ماه) نتوانستید در آزمون شرکت کنید، می‌توانید با ارسال ایمیل زمان آن را تمدید کنید. البته توجه داشته باشید پاسخ دهی به ایمیل تقریبا 48 ساعت به طول می‌انجامد، پس درخواست تمدید زمان آزمون را به روزهای پایانی موکول نکنید و سعی کنید حداقل 3 تا 5 روز قبل از به اتمام رسیدن زمان امتحان، نسبت به ارسال ایمیل اقدام نمایید.
  • برای شرکت در قسمت اسپیکینگ باید از میکروفن استفاده کنید. پس حتما میکروفونی تهیه کنید که کیفیت لازم را برای ضبط صدای شما داشته باشد.در غیر اینصورت نمره اسپیکینگ (حتی نمره رایتینگ و لیسنینگ) شما به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. می‌توانید قبل از شروع آزمون از قسمت Test Computer از خوب بودن کیفیت صدا و تجهیزات‌تان مطمئن شوید.

نتیجه گیری:

با استفاده از آزمون ماک،‌ زبان آموز می‌تواند شرایط و مدل آزمون واقعی PTE را ببیند و خود را با توجه به شرایط آن ارزیابی کند. آمادگی لازم را بری شرکت در آزمون بدست آورد و در صورت لزوم مهارت‌های خود را بهبود ببخشد. ماک تست‌ها با توجه به هزینه کمتر و صرف زمان کمتر (حذف هزینه‌‌ها و زمان برای سفر و شرکت در آزمون PTE) گزینه مناسبی برای سنجش مهارت ها و توانمندی های فرد و تخمین نمره نهایی آزمون هستند.

فرم بیان دیدگاه