موسسه زبان خارجه بين الملل كاشان
دوره های مکالمه خصوصی
مقدماتی
مقدماتی

این دوره اطلاعات زبان آموز را تا اندازه ایی افزایش می دهد که می تواند بدون نیاز به مترجم به خارج از کشور سفر کند و نیازهای اولیه خود را برآورده سازد.

این دوره در30 جلسه 90 دقیقه ایی برگزار می گردد.

ثبت نام در دوره
متوسط
متوسط

این دوره علاوه بر اطلاعات اولیه و برآورده کردن نیازهای اصلی فرد در هر سفر خارجی، زبان آموز را تا حدی آماده می سازد که بتواند به راحتی فیلم نگاه کند، اخبار گوش بدهد، موسیقی بشنود، روزنامه بخواند و در مباحث عادی روزانه شرکت کند.

این دوره در30 جلسه 90 دقیقه ایی برگزار می گردد.

ثبت نام در دوره
پیشرفته
پیشرفته

در این دوره زبان آموز برای آزمونهای پیشرفته آیلتس و تافل آماده می گردد. در چهار مهارت شنیدار، گفتار، خواندن، و نوشتن به حد پیشرفته خود رسیده و مانند یه شهروند بومی انگلیسی علاوه بر خواندن و شنیدن، می تواند در مورد موضوعات مختلف براحتی صحبت کرده و یا بنوسید.

این دوره در30 جلسه 90 دقیقه ایی برگزار می گردد.

ثبت نام در دوره
دوره های مکالمه عمومی
مکالمه خردسالان
مکالمه خردسالان

گروه سنی 5 تا 6 سال

مجموعه کتاب های My First English Adventure در سه سطح  Starter، 1 و 2 آموزش داده می شود. این مجموعه آموزشی بریتانیایی براساس سیستم برگرفته از داستان های جذاب کارتون های والت دیزنی و فعالیت های گوناگون از جمله شعر، موسیقی، برچسب، نقاشی و فلاش کارت زبان آموزان را به مکالمه زبان انگلیسی ترغیب می کند. با گذراندن این دوره آنها قادرند تا دایره لغت خود را در زمینه اسباب بازیها، اعضای بدن، وسایل پارک، خانواده، کلاس، حیوانات و موارد مشابه در این سطح افزایش دهند.   

ثبت نام در دوره
مکالمه کودکان و نوجوانان
مکالمه کودکان و نوجوانان

گروه سنی 7 تا 13 سال

 مجموعه کتاب های English Adventure به طرز شگفت انگیزی به زبان آموزان کمک می کند تا مانند یک نوجوان انگلیسی مکالمات روزمره را بیان کنند. این مجموعه در چهار دوره – جمعاً دوازده ترم- آموزش داده می شود. فیلم آموزشی، شعر، موسیقی، برچسب و نقاشی از جمله فعالیت های کتاب های English Adventure است که زبان آموزان را به یادگیری شاد و حضور فعال در کلاس تشویق می کند.    

ثبت نام در دوره
مکالمه بزرگسالان
مکالمه بزرگسالان

گروه سنی 14 سال به بالا

کتاب های Cutting Edge  مجموعه ای قدرتمند برای آموزش مهارت های اصلی زبان انگلیسی- Listening, Speaking, Reading, Writing- می باشد. این مجموعه زبان آموزان را برای گذراندن آزمون آیلتس  در دو سطح جنرال و آکادمیک آماده می سازد. افزایش اعتماد به نفس، ایجاد جسارت در صحبت کردن ، تأکید زیاد بر مهارت شنیداری و گفتاری، آشنایی با موقعیت های متفاوت اجتماعی و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی زبان از جمله ویژگی های این مجموعه به شمار می آید که زبان آموزان در شش دوره به این اهداف دست می یابند.      

ثبت نام در دوره
آمادگی آزمون
آزمون های بین المللی
آزمون های بین المللی

آمادگی آزمون TOEFL
آشنایی با آزمون تافل اینترنتی


این آزمون در اواخر ۲۰۰۵ معرفی شد و به میزان قابل توجهی جایگزین دو نوع دیگر «مبتنی بر کامپیوتر(TOEFL CBT)» و «مبتنی بر کاغذ(TOEFL PBT)» گردید. این آزمون ابتدا در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا برگزار گردید و از سال ۲۰۰۶ به کشورهای دیگر نیز بتدریج راه یافت. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوت‌هایی می‌باشد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تاکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارت‌های زبانی را پوشش می‌دهد. 
فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد. 
این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند. 
این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چند مهارت را مورد آزمایش قرار دهد. یادداشت برداری در این روش بر خلاف روش مبتنی بر کاغذ مجاز است و انتخاب سوالات تقریبا به صورت تصادفی است.

تفاوت های آزمون تافل اینترنتی با تافل کاغذی و کامپیوتری


آزمون تافل اینترنتی (iBT) بخش جدیدی با عنوان «بخش گفتاری» (یا Speaking) دارد و بخش ساختار (Structure) که در آزمون‌های کتبی و کامپیوتری وجود داشت، حذف شده است. گرامر به طور غیرمستقیم در بخش‌های دیگر این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سخنرانی‌ها و گفتگوها در بخش شنیداری (Listening) طولانی‌تر شده‌اند و خلاصه نویسی (note taking) نیز مجاز است. در بخش درک مطلب (Reading)، نوع سؤالات متنوع‌تر شده و به‌ عنوان مثال از شرکت کنندگان خواسته می‌شود اطلاعات را طبقه‌ بندی کنند و یا جدولی را پر کنند. تایپ کردن هم در بخش نوشتاری الزامی است. 
               

بخشهای مختلف تافل اینترنتی
 

عنوان بخش آزمون
درک مطلب Reading
شنیداری Listening
صحبت کردن Speaking
نگارش Writing

 

بخش درک مطلب (Reading): 

بخش درک مطلب در تافل iBT خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) تفاوت ندارد. این بخش از سه متن آکادمیک تشکیل شده است که به دنبال هر کدام چندین پرسش مطرح می‌شود. هر کدام از این متن‌ها حدوداً از 650 تا 750 کلمه ساخته شده‌اند. نوع سؤالات نیز ترکیبی از نوع سؤالات موجود در تافل کامپیوتری (CBT) و انواع جدیدتری از سؤالات است که در آن شرکت کنندگان باید جدولی را پر کنند یا یک نتیجه‌گیری روایی را تکمیل نمایند. به بخش درک مطلب (Reading) دو ویژگی اضافه شده که یکی فهرست لغات و دیگری یک گزینه تجدید نظر (Review Option) است. «فهرست لغات» به داوطلب این امکان را می‌دهد که معنی کلمات کلیدی موجود در متن را بیابد و با «گزینه تجدید نظر» (یا Review Option) می‌تواند در پاسخ‌ها تجدید نظر کند. 

بخش شنیداری (Listening):

بخش شنیداری آزمون تافل توانایی داوطلب را در درک مکالمات انگلیسی- آن‌گونه که در آمریکای شمالی صحبت می‌شود- ارزیابی می‌کند. بخششنیداری آزمون تافل اینترنتی (iBT) هم خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) متفاوت نیست. این بخش از دو مکالمه و چهار سخنرانی درسی همراه با پرسش‌های متعدد تشکیل شده است.       

بخش نوشتاری (Writing):  

این بخش از آزمون، توانایی داوطلب را در به کارگیری «نوشتن» جهت برقراری ارتباط در یک محیط دانشگاهی مورد سنجش قرار می‌دهد. این بخش خود به دو قسمت تقسیم می‌شود:
  قسمت تلفیقی (Integrated) و قسمت مستقل (Independent) که تایپ کردن هم برای هر دو قسمت ضروری است.
  در قسمت تلفیقی داوطلب باید در ابتدا متن کوتاهی را بخواند (250 تا 300 کلمه) و سپس به یک نطق مرتبط با متن گوش دهد. بعد از آن باید با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی به‌دست آورده‌ به یک پرسش پاسخ دهد. 20 دقیقه فرصت داده می‌شود که داوطلب پاسخ خود را که باید بین 150 تا 225 کلمه باشد، بنویسد. اما قسمت مستقل (Independent) بخش نوشتاری، مشابه بخش نوشتاری آزمون کامپیوتری تافل می‌باشد؛ در این قسمت 20 دقیقه فرصت داده می‌شود که انشاء کوتاهی در حدود 300 کلمه درباره یک موضوع خاص توسط داوطلب نوشته شود.

بخش گفتاری (Speaking):

این بخش جدید از آزمون تافل دارای شش تکلیف (Task) می‌باشد که دو تکلیف آن به صورت مستقل (Independent) و چهار تکلیف به صورت تلفیقی است.

  بخش گفتاری آزمون تافل دارای قسمت‌های زیر است:

  دو تکلیف مستقل (Independent) درباره موضوعات معمولی و آزاد:

  شرکت‌کنندگان باید با استفاده از دانش و تجارب شخصی خود در مورد موضوع خاصی توضیح ‌دهند.

  دو تکلیف تلفیقی (Integrated) بر اساس خواندن و شنیدن:

  این تکالیف شامل یک متن کوتاه و یک صحبت کوتاه می‌باشد. شرکت کنندگان باید اطلاعاتی را که از این دو طریق به‌دست می‌آورند، با هم تلفیق کرده و در پاسخ خود به‌کار گیرند.
  
  دو تکلیف تلفیقی بر اساس شنیدن یک سخنرانی یا گفتگوی کوتاه:

  شرکت کنندگان باید نکات کلیدی موجود در آنچه که می‌شنوند را به‌طور خلاصه در پاسخ‌هایشان ارائه دهند.

  مدت پاسخ‌گویی به هر کدام از تکالیف از 45 تا 60 ثانیه متغیر می‌باشد. 
 

امتیازدهی آزمون

آزمون تافل اینترنتی امتیازی بین صفر و 120 دارد
  امتیاز هر بخش مطابق زیر است:

 (0 - 30) Reading

(0 - 30) Listening

(0 - 30) Speaking

(0 - 30) Writing

نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون


ثبت نام در آزمون تافل بصورت اینترنتی و از طریق سایت موسسه ETS انجام می شود.
پرداخت هزینه ثبت نام به دو صورت اینترنتی (کارت های اعتباری بین المللی مانند VISA، MASTER و ...) و شماره ووچر می باشد.
لازم به ذکر است متقاضیانی که به کارت های اعتباری MASTER و VISA دسترسی ندارند می توانند از طریق سایت فروش ووچر سازمان سنجش، ،اقدام کنند. در این سایت، وجه آزمون بصورت ریالی از کارت عابربانک متقاضی کسر می شود و شماره ای 16 رقمی(ووچر) به داوطلب ارائه می شود و داوطلب می بایست تا قبل از اتمام اعتبار ووچر نسبت به ثبت نام در سایت موسسه ETS اقدام کرده و شیوه پرداخت ووچری را انتخاب و عدد مربوطه را در آن سایت وارد کند.

 

اعتبار مدرک

امتیاز کسب شده هر داوطلب تا 2 سال پس از تاریخ آزمون اعتبار دارد.

آيلتس چيست؟


آزمون آیلتس (IELTS= International English Language Testing System) جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیری مهارتهای تخصصـی و یا کار و اقامت در کشـورهای انگلیسی زبان طراحی شده است. ایـن آزمون مشترکاً توسط دانشگاه کمبریج، کنسول بریتانیا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می‌شود و سالانه چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند.

این آزمون در دو نوع مختلف موجود می‌باشد: آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training). افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید از نوع آکادمیک این آزمون و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، اخذ دیپلم، کار و یا اقامت قصد سفر به کشورهای انگلیسی زبان همچون انگلیس، ایرلند، استرالیا و نیوزیلند را دارند، می‌توانند در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند.

آشنایی با بخشهای مختلف آزمون
   

در آزمون آیلتس کلیه مهارت‌های اصلی آموزش زبان، یعنی مهارت‌های شنیدن، صحبت کردن (مصاحبه)، خواندن و نوشتن (Listening, Speaking, Reading, Writing) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اگر چه دو بخش شنیدن و صحبت کردن در هر دو نوع آکادمیک و عمومی کاملاً یکسان است، ولی دو بخش دیگر (خواندن و نوشتن) به صورت جداگانه و متفاوت برگزار می‌شود.


جدول زیر مدت زمان تخصیص یافته به بخش‌های مختلف این آزمون را نشان می‌دهد:
 
   

Time to Answer each question Number of questions Total amount of time allotted Sub-test
45 seconds 40 30 minutes Listening
~ 45 seconds 40 60 minutes Reading
30 minutes 2 60 minutes Writing
- - 11-14 minutes Speaking
Total test time: ~ 2 hours 45 minutes

نمره قبولی

در آزمون آیلتس هیچ حد نصابی برای قبولی وجود ندارد، بلکه مؤسسات و دانشگاههای مختلف حد نصاب مورد قبول خود را دارند. بطور کلی 9 نمره یا band در نظر گرفته شده است که در آن نمره 9 عالی، نمره 7 خوب، نمره 5 متوسط و نمره 3 به پایین ضعیف محسوب می‌شود. در زیر band های مختلف این آزمون بیان شده است:

9 Expert user       

8 Very good user       

7 Good user       

6 Competent user       

5 Modest user     

4 Limited user       

3 Extremely limited user       

2 Intermittent user       

1 Non user     

0 Did not attempt the test

     
       
 *بیشتر دانشگاهها حداقل نمره کلی 6.5 را می خواهند به شرطی که نمره هر بخش از 6 کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد).

 

آزمون PTE

 

آزمون PTE یا Pearson Test of English یکی از آزمونهای بین المللی زبان، مانند SAT ،OET ،GRE ،TOEFL ،IELTS و غیره است که توسط شرکت PEARSON برگزار میشود. این آزمون دارای سه ماژول یا همان ورژن است: 

 • General
 • Academic
 • Young Learners

آزمون PTE آکادمیک – PTE Academic

ماژول Academic این آزمون مورد پذیرش سازمانهای سیاری در سراسر دنیا است، از جمله اداره مهاجرت استرالیا DIBP و همینطور اداره مهاجرت نیوزیلند، تقریباً تمامی دانشگاه های کشور استرالیا، و بسیاری از کشور ای دیگر از جمله کانادا و آمریکاست. برای بررسی این موضوع میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید: 

/https://pearsonpte.com/the-test/who-accepts-it

دقت فرمایید که برای اهداف مهاجرتی بایستی آزمون PTE آکادمیک را انجام دهید و این موضوع حائز اهمیت است که اعتبار این آزمون برای اداره مهاجرت استرالیا 3 سال می باشد. هر چند اعتباری که خود سازمان Pearson برای آزمون PTE در نظر گرفته است تنها دو سال است.

آزمون PTE جنرال – PTE General

فرمت آزمون PTE جنرال به این شکل است که تنها دارای دو بخش است. دو قسمت اصلی این آزمون شامل بخش نوشتاری و محاوره ای می باشد. بخش نوشتاری این آزمون خود شامل بخش های listening، reading و writing می باشد. نتیجه این آزمون تاریخ انقضا نداشته و طبق استاندارد Pearson نتیجه آن تا آخر عمر قابل استناد است. این آزمون تنها سه بار در سال و در ماه های May، December و June برگزار می شود. ثبت نام این آزمون نیز همانند آزمون PTE آکادمیک بصورت آنلاین انجام میشود. این آزمون PTE را Pearson با همکاری Edexcel Limited برگزار میکند و نتیجه آن خیلی کمتر از آزمون PTE آکادمیک مورد قبول سازمان ها و مراکز تحصیلی مختلف است. در حالی که نتیجه آزمون PTE آکادمیک را بیش از 6000 موسسه مختلف به رسمیت میناسند، نتیجه آزمون PTE جنرال تنها در موسسات و دانشگاه های کشور های زیر مورد قبول است.

Albania, Colombia, Czech Republic, Ecuador, Greece, Italy, Lativa, Lithuania, Mexico, Poland, Spain, Switzerland, UK, Ukraine, Estonia

آزمون PTE Young Learners

آزمون PTE Young Learners آزمونیست که Pearson برای کودکان 5 تا 12 سال در نظر گرفته است و این آزمون برای این گروه سنی برای ورود به مقطع دبستان یا همان elementary school طراحی شده است. هدف از برگزاری این آزمون داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی برای کودکانی در این گروه سنی می باشد. این آزمون هنوز به طور مشخص فراگیر نشده و تنها در سنترهای محدودی در استرالیا، انگلستان و آمریکا برگزار می شود. کودکانی که انگلیسی زبان نیستند با داشتن این مدرک بین المللی زبان میتواند برای ورود به مدارس انگلیسی زبان اقدام کنند.

نحوه آمادگی برای آزمون PTE آکادمیک

یکی از موارد بسیار مهم برای آمادگی در آزمون PTE داشتن منابع معتبر این آزمون است. دقت نمایید این آزمون دارای سوالات پرتکرار می باشد که در آزمون های اشخاص با احتمال بالا تکرار میشوند. مطالعه دسته دیگر از منابع که تکراری نیستند برای آمادگی برای این آزمون الزامیست.

پس از آمادگی کامل برای این آزمون شما می بایست اقدام به ثبت نام برای آزمون ماک رسمی PTE کنید تا سطح شما قبل از آزمون اصلی سنجیده شود. در زمان نگارش این متن تنها سه آزمون ماک رسمی PTE از جانب پیرسون ارائه شده.

پس از اطمینان از اینکه برای آزمون اصلی آمادگی کامل دارید میتوانید در وبسایت Pearson اکانت ساخته و آزمون اصلی را Book نمایید.

 

نحوه برگزاری آزمون PTE 

این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار میشود که حدوداً ۳ ساعت به طول میانجامد. در طول این مدت، شما فقط با کامپیوتر تعامل خواهید داشت و عامل انسانی در آن دخالت نمیکند. تصحیح آزمون PTE فقط توسط کامپیوتر صورت میگبرد هر چند ممکن است در موارد نادر عامل انسانی عملکرد شما را قبل از تحلیل کامپیتر بررسی کند و چنانچه متوجه شود قصد سوء استفاده از سیستم هوش مصنوعی را دارید در نمره شما تاثیر منفی بگذارد. این اصل بدین معناست که باید از حساسیت های عامل انسانی آگاه باشید. اساتید تهران PTE به شما کمک خواهند کرد که در بخش speaking روش های سطح بالا را فرابگیرید و در بخش های writing تمپلیت های منحصر به فرد خود را تولید نمایید. در اکثر مواقع، نتیجه آزمون بین دو تا پنج روز کازی پس از انجام آزمون، از طریق ایمیل معرفی شده به هنگام ثبت نام در وبسایت، اعلام میشود. این زمان ممکن است تا یک ماه هم به طول بیانجامد. در این گونه مواقع مشکل تکنیکال برای آزمون شما بوجود آمده و قدری زمان میبرد تا این مشکل از طرف Pearson بر طرف شود.

مهارت های اصلی که در این آزمون مورد ارزیابی قرار میگیرند همانند آزمون IELTS و TOEFL عبارتند از: Speaking ،Reading ،Listening و Writing. البته مهارت های دیگری نیز ارزیابی میشوند که در ادامه توضیح داده خواهد شد. مشابه آزمون TOEFL و برخلاف آزمون IELTS، آزمون PTE Academic یک ارزشیابی یکپارچه یا Integrated Assignment محسوب میشود، به این معنا که در عموم سوالات این آزمون، بطور همزمان دو مهارت از مهارتهای اصلی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. این آزمون دارای سه بخش اصلی میباشد. بخش اول Speaking and Writing است و اکثر نمره شما در این دو مهارت زبانی در این دو بخش رقم میخورد. بخش دوم Reading و بخش پایانی نیز Listening نام دارد. در ادامه به توضیح هر یک از این بخش ها میپردازیم.

آزمون PTE

بخش ابتدایی آزمون Personal Introduction Section – PTE

سکشن Personal Introduction Section در آزمون PTE

در این بخش از آزمون شما میبایست 30 ثانیه به معرفی خود بپردازید اگرچه این بخش هیچ نمره ای در آزمون شما ندارد ولی یکی از موارد امنیتی آزمون بوده و همراه با کارنامه شما برای Case Officer مربوطه ارسال خواهد شد. همینطور به احتمال بالا در این بخش کامپیوتر شروع به شناسایی شما میکند و روی صوت شما Signal Processing انجام میدهد که این موضوع بدان معناست که باید از سرعت و نحوه بیان نسبتا یکسانی در این بخش و باقی بخش های Speaking برخوردار باشید.

 

بخش اول آزمون Speaking and Writing – PTE

 

این بخش از آزمون PTE شامل 7 سکشن مختلف به نام های زیر میباشد:

 

 1. Read Aloud
 2. Repeat Sentence
 3. Describe Image
 4. Re-tell Lecture
 5. Answer Short Question
 6. Summarize Written Text
 7. Write Essay

سکشن Read Aloud در آزمون PTE

در این بخش از آزمون PTE پاراگراف هایی به ترتیب بر روی صفحه مانیتور ظاهر شده و سپس از شما در خواست میشود تا این پاراگراف ها را با صدای بلند و رسا بخوانید. این پاراگراف ها ممکن است تا حداکثر از 60 کلمه تشکیل شده باشند. دقت نمایید زمانی که به شما برای خواندن این پاراگراف ها داده می شود محدود بوده ولی از لحاظ تجربی ثابت شده است که حداکثر زمانی که به شما در پاراگراف های بلند داده میشود 40 ثانیه است. قبل ازشروع ضبط صدای شما یک مهلت کوتاه در حدود 30 ثانیه به شما داده می شود تا با پارگراف مربوطه آشنا شوید. طبق گفته کتاب Official Guide ممکن است 6 تا 7 سوال در این بخش از آزمون PTE برای شما بیاید. در این بخش از آزمون مهارت های زبانی Speaking و Reading شما بصورت همزمان نمره دهی خواهند شد. Enabling Skills های مهم در این بخش عبارتند از: Oral Fluency و Pronunciation و Content.

 

سکشن Repeat Sentence در آزمون PTE

 

در این بخش از آزمون PTE جملاتی به ترتیب در هدفون شما خوانده میشود و پس از پایان شما و با مکثی بین یک تا دو ثانیه شما میبایست اقدام به بازگویی جملات نمایید. این قسمت از آزمون PTE یکی از دسوارترین بخش های آزمون PTE میباشد. متاسفانه در این بخش از آزمون سوال تکراری نداریم و بایستی با تکیه بر دانش زبانی خود پاسخگوی سوالات این بخش باشید. جمله ای که برای شما خوانده میشود به طور میانگین کمتر از 5 ثانیه طول میکشد و پس از آن شما چند ثانیه فرصت بازگویی جمله را خواهیدداشت. در این بخش از آزمون 10 تا 12 سوال مطرح میشود و مهارت های زبانی Listening و Speaking شما به طور همزمان نمره دهی میشود. Enabling Skills های مهم در این بخش عبارتند از: Oral Fluency و Pronunciation و Content.

 

سکشن Describe Image در آزمون PTE

 

در این بخش از آزمون PTE شما میبایست به توصیف تصاویری که به ترتیب روی صفحه مانیتور می آیند بپردازید. دقت نمایید تصاویر از هر نوع و نموداری میتوانند باشند. قبل از شروع ضبط صدای شما مهلتی در حدود 30 ثانیه به شما داده میشود تا آمادگی لازم را کسب نمایید سپس 40 ثانیه مهلت توصیف تصویر ارائه شده را خواهید داشت. چیزی در حدود 7 تصویر برای شما نمایش داده خواهد شد و در این بخش از آزمون PTE تنها نمره Speaking به شما تعلق خواهد گرفت. Enabling Skills های مهم در این بخش عبارتند از: Oral Fluency و Pronunciation و Content. در این بخش اساتید تهران PTE به شما کمک خواهند کرد تا با صرف زمان اندک و با استفاده از جملات پیش ساخته سطح بالا و مفهوم از سد این قسمت از آزمون عبور کنید. 

 

سکشن Re-tell Lecture در آزمون PTE

 

در این بخش از آزمون PTE بین 3 تا 4 لکچر به ترتیب و با محتوای گوناگون برای شما پخش میشود. پس از شنیدن هر لکچر و با مکثی چند ثانیه ای شما میبایست اقدام به بازگویی لکچر در 40 ثانیه نمایید. دقت کنید هر لکچر ممکن است تا دو دقیقه طول بکشد پس شما در مدت 40 ثانیه تنها می بایست خلاصه ای از مهم نرین بخش های لکچر را بصورت گفتاری ارائه نمایید. در این بخش از آزمون PTE مهارت های زبانی Listening و Speaking شما به طور همزمان نمره دهی میشود. Enabling Skills های مهم در این بخش عبارتند از: Oral Fluency و Pronunciation و Content. در این بخش نیز اساتید تهران PTE به شما کمک خواهند کرد تا با استفاده از جملات پیش ساخته سطح بالا و مفهوم از سد این قسمت از آزمون عبور کنید. 

 

سکشن Answer Short Question در آزمون PTE

 

این سکشن در آزمون PTE آکادمیک شامل حدود 10 تا 12 سوال می باشد که این سوالات به ترتیب و بصورت گفتاری از شما پرسیده خواهد شد. زمان پرسش سوال بصورت میانگین کمتر از 5 ثانیه بوده و شما پس از شنیدن سوال و با مکثی بین یک تا دو ثانیه به سوالات پاسخگو خواهید بود. زمانی که برای پاسخ به سوال در نظر گرفته شده در حد چند ثانیه است و شما نباید بیش از 4 کلمه در پاسخ به هر سوال صحبت کنید. 90 درصد سوالات جوابی در حد یک یا دو کلمه دارند. ممکن است در این بخش سوال همراه با تصویر باشد که در اینگونه مواقع با توجه به تصویر جواب مقتضی را خواهید داد. در این بخش از آزمون PTE مهارت های زبانی Listening و Speaking شما به طور همزمان نمره دهی میشود. Enabling Skills های مهم در این بخش تنها Vocabulary خواهد بود. این بخش از آزمون PTE دارای سوالات پرتکرار بوده که برای شما عزیزان جهت دانلود قرار گرفته است.

 

سکشن Summarize Written Text در آزمون PTE

 

در این قسمت حدود 2 تا 3 متن به ترتیب برای شما به نمایش در خواهد آمد. هر متن حداکثر از 300 کلمه تشکیل شده و برای هر متن 10 دقیقه فرصت خواهید داشت که هم متن را بخوانید و هم خلاصه ای از متن ارائه دهید. خلاصه ای که از متن ارائه میکنید میبایست تنها یک جمله باشد و تعداد کلمات آن بین 5 تا 75 کلمه باشد. دقت کنید ساختار نوشتار شما و کلمات کلیدی که از متن استخراج میکنید بسیار حائز اهمیت بوده و در نمره نهایی شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. اساتید تهران PTE به شما کمک خواهند کرد تا با صرف کمترین زمان بهترین روش نوشتار در این ثسمت را فرابگیرید و از پس این قسمت از آزمون PTE با کمترین ریسک بر بیایید. این بخش از آزمون PTE به مهارت های Reading و Listening شما نمره خواهد داد. Enabling Skills های مهم این بخش عبارتند از Grammar و Vocabulary و Content و Form.

 

سکشن Write Essay در آزمون PTE

 

در این قسمت شما 20 دقیقه مهلت خواهید داشت تا در مورد موضوعی کهبه شما داده میشود انشا بنویسید. به احتمال بالا تنها با یم سوال Write Essay برخورد خواهید کرد. ولی در موارد معدود ممکن است 2 سوال Write Essay برای شما بیاید. نوشتار شما باید بین 200 تا 300 کلمه باشد و در این قسمت تنها نمره Writing به شما تعلق خواهد گرفت. اساتید تهران PTE به شما کمک خواهند کرد تا با تولید تمپلیت صلب نوشتاری منحصر به فرد خود به راحتی در این بخش از آزمون نمره کامل را کسب نمایید.

ب

 

بخش دوم آزمون Reading – PTE

 

این بخش از آزمون PTE شامل 5 سکشن مختلف به نام های زیر میباشد:

 1. Multiple-choice Choose Single Answer
 2. Multiple-choice Choose Multiple Answers
 3. Re-order Paragraph
 4. Reading: Fill in the Blanks
 5. Reading and Writing: Fill in the Blanks

سکشن Multiple-choice Choose Single Answer در آزمون PTE

در این بخش از آزمون PTE سوالات چند گزینه ای برای شما مطرح میشود که تنها یک گزینه صحیح است. این بخش از آزمون نمره منفی ندارد و چنانچه جواب سوالی را نمدانستید بصورت تصادفی یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید. یک متنی که حداکثر از 110 کلمه تشکیل شده برای شما به نمایش در خواهد آمد و شما میبایست با توجه به سوال مطرح شده درباره متن گزینه صحیح را انتخاب نمایید. این بخش از آزمون سوال تکراری نداشته و شما با اتکا به دانش زبانی خود به سوالات این بخش پاسخگو خواهید بود. 2 تا 3 سوال در هر آزمون PTE شامل سوالات این بخش است و تنها نمره Reading به شما تعلق خواهد گرفت.

 

سکشن Multiple-choice Choose Multiple Answers در آزمون PTE

 

این قسمت مانند بخش قبل بوده با این تفاوت که متن آن طولانی تر و تا حداکثر 300 کلمه میباشد. همچنین در این قسمت تعداد گزینه ها بیشتر و 5 تا 6 و یا حتی 7 گزینه میباشد. تعداد گزینه های صحیح این بخش 2 گزینه و یا 3 گزینه بوده و نکته مهم در این رابطه وجود نمره منفی در این بخش می باشد. به عبارتی هر گزینه غلطی که انتخاب کنید یکی از گزینه های صحیح شما را میسوزاند. این بخش از آزمون سوال تکراری نداشته و شما با اتکا به دانش زبانی خود به سوالات این بخش پاسخگو خواهید بود. 2 تا 3 سوال در هر آزمون PTE شامل سوالات این بخش است و تنها نمره Reading به شما تعلق خواهد گرفت.

 

سکشن Re-order Paragraph در آزمون PTE

 

در این بخش چندین پاراگراف بصورت پراکنده برای شما به نمایش در خواهد آمد که شما باید ابن پاراگراف ها را در ترتیب صحیح خود قرار دهید. کل کلماتی که در مجموع پاراگراف ها وجود دارد حداکثر 150 کلمه است. این قسمت از دشوارترین بخش های Reading بوده و تنها برای شما نمره Reading به ارمغان خواهد آورد. شما در امتحان PTE بین 2 تا 3 سوال از این بخش خواهید داشت.

 

سکشن Reading: Fill in the Blanks در آزمون PTE

 

در این بخش از آزمون PTE متنی با حداکثر 80 کلمه برای شما به نمایش در خواهد آمد که این متن دارای gap و یا همان جای خالی می باشد. شما میبایست از بین گزینه هایی که در زیر متن قرار داده شده است جاهای خالی را پر نمایید. دقت کنید تعداد کلمات گزینهبیش از جاهای خالی و معمولا دو برابر جای خالی می باشند. مثلا اگر در متنی 4 جای خالی وجود داشته باشد 8 کلمه به عنوان گزینه های احتمالی پیش رو خواهید داشت.در آزمون PTE بین 4 تا 5 سوال از این بخش مطرح خواهد شد و تنها نمره Reading به شما تعلق خواهد گرفت.

 

سکشن Reading and Writing: Fill in the Blanks در آزمون PTE

 

این بخش از آزمون همانند بخش قبل است با این تفاوت که تعداد سوالات آن بیشتر و بین 5 تا 6 سوال است. همچنین متن آن طولانی تر و تا حداکثر 300 کلمه میباشد. جاهای خالی متن در این بخش دارای گزینه های مختص به خود هستند، در واقع هر جای خالی دارای 4 گزینه بوده و شما میبایست از بین گزینه های داده شده هر جای خالی را پر نمایید. در این بخش تنها نمره Reading به شما تعلق خواهد گرفت. ا

 

بخش سوم آزمون Listening – PTE

 

این بخش از آزمون PTE دارای 8 سکشن به شرح زیر میباشد:

 1. Summarize Spoken Text
 2. Multiple-choice Choose Multiple Answers
 3. Fill in the Blanks
 4. Highlight Correct Summary
 5. Multiple-Choice Choose Single Answer
 6. Select Missing Word
 7. Highlight Incorrect Words
 8. Write From Dictation

سکشن Summarize Spoken Text در آزمون PTE

در این بخش از آزمون PTE لکچری بین 60 تا 90 ثانیه برای شما پخش خواهد شد و پس از آن در حدود 8 دقیقه فرصت خواهید داشت که لکچر شنیده شده را بصورت نوشتاری خلاصه نمایید. تعداد کلمات نوشته شما باید بین 50 تا 70 کلمه باشد و چنانچه بیش از 70 و یا کمتر از 50 کلمه بنویسید نمره ای به شما تعلق نخواهد گرفت. کامپیوتر تعداد لغات متن شما را همواره و بصورت یک عدد به شما نشان خواهد داد. اساتید تهران PTE به شما کمک خواهند کرد تا تمپلیت منحصر به فرد خود را در این بخش تولید نموده و به راحتی در آزمون PTE استفاده نمایید. تعداد سوالات این بخش از آزمون 2 تا 3 سوال است . در این بخش نمره Listening و Writing به شما تعلق خواهد گرفت و Enabling Skills های مهم در این بخش عبارتند از Grammar و Vocabulary و Spelling و Content و From.

 

سکشن Multiple-choice Choose Multiple Answers در آزمون PTE

 

در این بخش از آزمون PTE لکچری برای شما پخش خواهد شد که همراه با سوالی نوشتاری و چند گزینه نوشتاری است. بعد از خواندن سوال نوشتاری و گوش دادن به لکچر سعی نمایید از بین گزینه های ارائه شده گزینه صحیح را بیابید. در این بخش تعداد گزینه ها بیش از 4 گزینه و تعداد گزینه های صحیح هم بیش از یک گزینه میباشد. معمولا تعدادگزینه های صحیح بین 2 تا 3 گزینه بوده و این بخش دارای نمره منفی میباشد. پس گزینه ها را با دقت تمام انتخاب نمایید. این بخش فقط در نمره Listening شما تاثیر خواهد گذاشت. تعداد 2 تا 3 سوال از این بخش در آزمون PTE خواهد آمد. این بخش از آزمون دارای سوالات تکراری نمیباشد.

 

سکشن Fill in the Blanks در آزمون PTE

 

در این بخش از آزمون متنی روی صفحه شما ظاهر خواهد شد و شخصی عینا همان متن را برای شما خواهد خواند. قسمت هایی از متن دارای gap و یا جای خالیست که Lecturer جاهای خالی را نیز خواهد خواند و شما میبایست جای خالی را با کلمه خوانده شده پر نمایید. دقت کنید کلمات باید عینا صحیح نوشته شوند تا نمره آن جای خالی به شما تعلق گیرد. 2 تا 3 سوال از این نوع برای شما مطرح خواهد شد و در نمرات Listening و Writing شما تاثیر خواهد گذاشت. Transcribe کردن متون آکادمیک یکی از بهترین روش ها برای تمرین این بخش می باشد. این بخش از آزمون دارای سوالات تکراری نمی باشد.

 

سکشن Highlight Correct Summary در آزمون PTE

 

در این سکشن از آزمون PTE لکچری برای شما پخش خواهد شد و در پایان شما میبایست از بین گزینه های نوشتاری داده شده بهترین گزینه ای که خلاصه و یا در واقع Summary لکچر را بیان میکند انتخاب نمایید. گزینه های مطرح شده معمولا 4 گزینه و تنها یک گزینه صحیح می باشد. مدت زمان پخش لکچر بین 30 تا 90 ثانیه بوده و در این قسمت 2 تا 3 سوال از این دست برای شما مطرح خواهد شد. این بخش در نمرات Reading  و Listening شما تاثیر خواهد گذاشت. این بخش از آزمون دارای سوالات تکراری نمی باشد.

 

سکشن Multiple-choice Choose Single Answer در آزمون PTE

 

این بخش از آزمون PTE درای سوال نوشتاری و عموما 4 گزینه نوشتاری میباشد. پس از پخش Lecture و با توجه به سوال شما میبایست تنها یک گزینه را به عنوان گزینه صحیح انتخاب نمایید. این قسمت نمره منفی ندارد و اگر جواب سوال را نمیدانستید یکی از گزینه ها را بصورت تصادفی انتخاب کرده و از سوال عبور کنید. از این بخش 2 تا 3 سوال برای شما مطرح خواهد شد و در نمره Listening شما تاثیر خواهد گذاشت. متاسفانه از این بخش نیز سوال تکراری نخواهید داشت و منابع ارائه شده جنبه تمرینی دارند. 

 

سکشن Select Missing Word در آزمون PTE

 

در این قسمت لکچری برای شما پخش خواهد شد که مدت زمان آن بین 20 تا 70 ثانیه است. انتهای لکچر ناکامل بوده و سخن شخصی که لکچر را بیان میکند قطع میشود. شما میبایست از بین گزینه های نوشتاری موجود گزینه ای که مکمل حرف Lecturer است را انتخاب نمایید. تعداد گزینه ها عموما 4 تا و تنها یک گزینه صحیح در این بخش وجود خواهد داشت. 2 تا 3 مورد از این دست سوال برای شما مطرح خواهد شد و بصورت همزمان روی نمره Listening و Reading شما تاثیر خواهد گذاشت. متاسفانه از این بخش از امتحان سوال تکراری مطرح نخواهد شد.

 

سکشن Highlight Incorrect Words در آزمون PTE

 

در این قسمت متنی روی صفحه مانیتور شما ظاهر شده و Lecturer دقیقا همان متن را برای شما می خواند. دقت نمایید تنها کلماتی از متن متفاوت با چیزی خواهد بود که خوانده میود و شما میبایست آن کلمات را با کلیک بر روی آن ها انتخاب نمایید. 2 تا 3 سوال از این دست در آزمون PTE برای شما مطرح خواهد شد و در نمرات Listening و Reading شما تاثیر خواهد گذاشت. این بخش از آزمون دارای نمره منفی بوده و متاسفانه سوالا تکراری در این بخش مطرح نمیشود.

 

سکشن Write from Dictation در آزمون PTE

 

این بخش از آزمون PTE پر نمره ترین بخش امتحان بوده و سوالات آن در انتهای آزمون مطرح میشوند و این موضوع باعث میشود بسیاری از Test Taker ها بخاطر زمان بندی غلط به این بخش از آزمون نرسند که با این اشتباه به احتمال زیاد کل آزمون را از داست خواهند داد. در این بخش 2 تا 4 جمله به ترتیب برای شما خوانده خواهد شد و شما میبایست جملاتی را که شنیدید عینا و کلمه به کلمه تایپ نمایید. هر کلمه صحیح شما در حدود یک نمره Listening و Writing برای شما به ارمغان خواهد آورد. کلمات باید کاملا صحیح نوشته شوند تا نمره آن کلمه به شما تعلق گیرد. خوشبختانه این قسمت از آزمون دارای سوالات تکراری فراوان بوده.

 

نمرات مختلف در آزمون PTE و معادل های آن در آزمون های دیگر

 

دقت فرمایید هر دانشگاه و موسسه آموزشی و یا مهاجرتی ممکن است معادلسازی خود را روی نمرات آزمون PTE اعمال نماید هر چند از این نکته نباید غافل شد که خود سازمان Pearson معدلسازی معقولی را روی نمرات PTE انجام داده است. در حالت کلی مقایسه نمرات آزمون PTE با سایر آزمون های متداول به شرح زیر است:

نمرات آزمون PTE

همانطور که مشاهده میفرمایید نمرات 62 تا 70 در هر مهارت زبانی میتواند بیانگر این موضوع باشد که سطح Test Taker در حدود 7 آیلتس است و همینطور برای نمره 6 آیلتس باید حداقل در حدود نمره 50 در آزمون PTE را کسب کرد.

امتیاز و نمره زبان مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا به عنوان نیروی کار متخصص

 حداقل نمره مورد نیاز برای یک مهاجر:

حداقل نمره زبان مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا نمره 50 آزمون PTE یا معادل آن یعنی نمره 6 در آزمون آیلتس می باشد. دقت نمایید نمره ای که در این قسمت مورد نیاز است بصورت Each Skill بوده و در هر مهارت به حداقل نمره 50 نیاز است. این نمره هیچ امتیازی برای شخص به همراه نداشته و صرفا از ضروریات مهاجرت است. چنانچه نمره 50 آزمون PTE را در هر 4 مهارت اصلی کسب نمایید این نتیجه برای اداره مهاجرت استرالیا 3 سال اعتبار خواهد داشت.

امتیاز مورد نیاز همسر و یا پارتنر شما: (چنانچه همسر شما این نمره را نیاورد برای مهاجرت به استرالیا با جریمه ای در حدود 5000 دلار مواجه خواهید شد)

نمره 30 در آزمون PTE آکادمیک که معادل 4.5 در آیلتس و یا 32 در تافل میباشد. این سطح به اسم Functional شناخته شده و برای اداره مهاجرت استرالیا 1 سال از زمان اخذ نمره اعتبار دارد. دقت کنید نمره Functional به شکل Overall مورد قبول واقع شده و نیازی به نمره Each Skill 30 نیست.

امتیاز مورد نیاز همسر و یا پارتنر برای اینکه به شما 5 امتیاز بدهد:

برای اینکه پارتنر یا همسر شما یتنواند در روند مهاجرت 5 امتیاز به شما کمک کند علاوه بر شرط اسسمنت که در این بحث نمیگنجد میبایست شرط زبان را هم داشته باشد. این شرط در آزمون PTE 50 می باشد. دقت نمایید نمره ای که در این قسمت مورد نیاز است بصورت Each Skill بوده و در هر مهارت به حداقل نمره 50 نیاز است.

نمره های امتیاز آور آزمون PTE:

چنانچه میخواهید در امر مهاجرت از طریق نمره زبان امتیازی کسب نمایید میتوانید برای نمره 65 بصورت Each Skill در آزمون PTE اقدام نمایید. این نمره برای اداره مهاجرت استرالیا 3 سال اعتبار داشته و برای شما 10 امتیاز مهاجرتی به ارمغان خواهد آورد. چنانچه سطح زبان بالایی دارید میتوانید برای نمره 79 در آزمون PTE کرده و با گرفتن نمرات در هر چهار مهارت اصلی 20 امتیاز مهاجرتی کسب نمایید.

 

ثبت نام در دوره
آزمون های داخلی
آزمون های داخلی

توليمو چيست؟

The Test of Language by the Iranian Measurement Organization (TOLIMO)

آزمونی است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحي و اجرا مي شود و در واقع آزموني استاندارد مشابه آزمون تافل مبتنی بر کاغذ براي تعيين سطح دانش زبان انگليسي مي باشد.

دفترچه سوالات و نحوه پاسخگويي:

در جلسه آزمون به هر يک از داوطلبان زبان انگليسي پيشرفته (TOLIMO) دو دفترچه سوال داده مي شود که يک دفترچه تشريحي(دفترچه شماره 1) و دفترچه ديگر تستي(دفترچه شماره 2 )خواهد بود. داوطلبان بايد پاسخ سوال تشريحي را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستي را در پاسخنامه پاسخ بدهند.

تعداد سوالات و مدت پاسخگويي:

- دفترچه شماره 1:

يک سوال تشرحي نوشتاري (Writing) که داوطلب 30 دقيقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنويسد.

- دفترچه شماره 2:

حاوي 160 سوال تستي شامل ساختار و نوشتار زباني (Structure and Written Expression)، خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension) و درک مطلب شفاهي يا شنيداري (Listening Comprehension) مي باشد که داوطلبان بايد طبق زمانبندي زير به اين سوالات پاسخ بدهند:
- ساختار و نوشتار زباني (40 سوال و مدت پاسخگويي 30 دقيقه)
- خواندن و درك مطلب (50 سوال و مدت پاسخگويي 55 دقيقه)
- درك مطلب شفاهي (50 سوال و مدت پاسخگويي 35 دقيقه)

تذکر مهم:

- در جلسه آزمون منحصرا سوالات بخش شنيداري از بلندگو پخش مي شود و داوطلبان بايد با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش مي شود، نسبت به انتخاب يکي از 4 گزينه اي که در رابطه با سوال مربوط به اين بخش درج گرديده، اقدام و با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاري نمايند. - متن سوالات شنيداري فقط يک بار از بلندگو پخش مي شود و قابل تکرار نيست.

محاسبه نمره:

نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره كل منظور می شود. دامنه نمره كل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از۴۷۹ضعیف تلقی می شود. لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می شود.

**********************************************

آزمون MSRT

آزمون MSRT ( که پیش از این MCHE نامیده می شد)

این آزمون از سه بخش تشکیل شده است:

1.Listening Comprehension :

توضیح : این بخش شامل 30 سوال تستی چهارگزینه ای از مکالمات کوتاه (Short Conversation) بین دو نفر می باشد. سوال این مکالمه بیشتر به منظور فرد دوم ( خط دوم مکالمه) بر می گردد. بنابراین جهت پاسخگویی به سوالات این بخش بایستی روی صحبتهای نفر دوم بیشتر توجه نمود. زمان 15 دقیقه.

2. Structure and Written Expression:

این بخش از 30 تست تشکیل شده است که 15 مورد آن مربوط به Structure و 15 تست دیگر مربوط به Written Expression می باشد. زمان 20 دقیقه.

توضیح: جهت کسب نمره بالای 50، این قسمت نقش کلیدی دارد.

3.Reading Comprehension :

این بخش از 40 تست تشکیل شده که معمولا شامل 4 متن جداگانه می باشد. زمان 45 دقیقه. این آزمون تقریبا هر دو ماه یک بار برگزار می شود.

برای قبولی در آزمون زبان دکترا باید توانایی خود را در چهار مهارتstructure,Listening, Reading, Vocabulary تقویت کنید که تعداد سوالات در این مهارتها هر کدام به صورت مجزا به شرح ذیل است:

Structure: 30

Listening: 30

Reading and Vocabulary: 40

TOTAL: 100

این آزمون نمره منفی در بر ندارد و زبان آموزان در صورتیکه بار اول از این آزمون رد شوند در مرحله بعدی اجازه شرکت ندارند. نمره قبولی در آزمون 50 به بالا است که البته در مواردی بسته به دانشگاه مورد نظر متغیر است و از 45 تا 75 تغییر می کند.اعلام نتایج آزمون معمولا 20 روز بعد از برگزاری آزمون توسط وزارت علوم و در سایت رسمی آنها اعلام می شود.

تغییر عنوان آزمون زبان MCHE

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم از تغییر عنوان آزمون زبان MCHE به MSRT و برنامه ریزی برای استانداردسازی این آزمون و بین المللی کردن آن خبر داد و گفت: متقاضیان اعزام به خارج در سال 89 در صورتی که نمره زبان ندارند حداقل در امتحان MSRT شرکت کنند.

حسن مسلمی نائینی با یادآوری اینکه وزارت علوم تا کنون هر دو ماه یکبار با شرکت متوسط 900 داوطلب نسبت به برگزاری آزمون زبان MCHE اقدام کرده است، گفت: فاصله زمانی برگزاری این آزمونها کمتر خواهد شد و برای برگزاری ماهانه آزمون زبان برنامه ریزی می شود.

وی از تغییر نام آزمون MCHE به MSRT خبر داد و گفت: MCHE از عنوان وزارت فرهنگ و آموزش عالی گرفته شده این در حالی است که سالهاست این وزارتخانه تحت عنوان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خوانده می شود.

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم درباره آزمون MCHE که به MSRT تغییر عنوان می دهد، گفت: این آزمون از لحاظ استانداردها مقداری دارای اشکال است لذا از اساتید برای بهبود این آزمونها کمک گرفته ایم.

**********************************************

آزمون MHLE

آزمون MHLE مخفف(Ministry of Health Language Exam) می باشد.

این آزمون زیر نظر وزارت بهداشت می باشد که بعضی از دانشگاههای داخل (به ویژه دانشگاه تهران) مجری آن می باشند و برای دانشجویانی که متقاضی دوره دکتری رشته های علوم پزشکی هستند برگزار می شود. دانشجویان زیر مجموعه گروه علوم پزشکی و زیست شناسی که متقاضی شرکت در دوره دکتری نیز می باشند ویا در حال تحصیل دکتری هستندبایستی یک نمره قبولی از آزمون MHLEرا به وزارت بهداشت ارائه دهند.

توجه

آزمون MHLE مانند آزمون MSRT در سطح تافل برگزار می شود ومشتمل بر 100پرسش استاندارد می باشد. ومهارت های زیر را آزمایش می کند.

Section One: Listening Comprehension

Section Two: Grammar

Section Three: Reading Comprehension

TOTAL TIME: 85 MINUTES

این آزمون شامل :
30 پرسش درک مطلب شنیداری
40 پرسش واژگان ساختار ودستور زبان
30 پرسش درک مطلب نوشتاری
مدت زمان آزمون 85 دقیقه و دارای 100 نمره می باشد.
ضمنا نمره منفی ندارد.

**********************************************

آزمون EPT دانشگاه آزاد

آزموني براي ارزيابي مهارت زبان انگليسي داوطلبان و مخفف English Proficiency Test است.

این آزمون ويژه داوطلبان دكتري دانشگاه آزاد اسلامي است و توسط همين دانشگاه به منظور سنجش سطح زبان عمومي متقاضيان آن برگزار مي گردد. تمامي دانشجويان دكتري اين دانشگاه در صورت دارا نبودن مدرك بين المللي زبان انگليسي با نمره تعيين شده توسط دانشگاه، موظف به شركت در آزمون EPT و كسب حداقل نمره قبولي در آن هستند.

آزمون EPT از سال 86 شروع و به طور منظم در واحد علوم تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي برگزار گرديده است. تا كنون بيش از 20 دوره از آزمون EPT برگزار شده است. از ابتدا، اين آزمون به صورت فصلي برگزار مي گرديد، اما از ارديبهشت 92 تا كنون هر ماه برگزار شده است

در آغاز كار برگزاري EPT، مدرك اين آزمون تنها براي داوطلبان ورود به مقطع دكتري دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات ضروري بود، اما بعد از گذشت چندي، ارائه مدرك قبولي EPT براي تمامي داوطلبان دكتري دانشگاه آزاد الزامي شد.

ساختار آزمون EPT

این ازمون شامل بخش های گرامر، درک مطلب و لغت می باشد. سطح سختي اين آزمون مانند تافل دكتري يا همان آزمون زبان عمومي دكتري است.

EPT دانشگاه آزاد شامل 100 سوال بوده كه در جدول زير مي توانيد تعداد سوالات هر بخش آن را به تفكيك مشاهده نماييد.

Reading Vocabulary Grammar
30 45 20

* لازم به ذكر است كه اين دسته بندي بسته به هر آزمون كمي متغير مي باشد، يعني ممكن است در يك آزمون تعداد سوالات گرامر 30 سوال و واژگان 40 سوال باشد.
آزمون EPT نمره منفي ندارد و نمره حد نصاب قبولي در آن، 50 است.

**********************************************

آزمون TCF

TCF publique:

این آزمون شامل سه بخش اجباری و 2 بخش اختیاری است. اجزای بخش اجباری که به صورت 80 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به این سوالات، 90 دقیقه می باشد، به شرح زیر است: 1-درک مطلب شفاهی 30 سوال و 25 دقیقه
2-ساختار زبان 20 سوال و 20 دقیقه
3-درک مطلب نوشتاری 30 سوال و 45 دقیقه
پخش اختیاری این آزمون که طی 2 ساعت برگزار می شود، در شاخه های زیر است:
1-بیان شفاهی 15 دقیقه
2- نوشتن کتبی 1:45دقیقه

TCF Blanc:

این آزمون، صرفا برای آگاهی شخص از سطح آمادگی برگزار می شود و فاقد کارنامه می باشد. آزمون TCF Blanc فقط شامل قسمت اجباری آزمون TCF PUBLIQUE است. از مزایای این آزمون می توان به ارزان بودن و همچنین متعدد بودن آن اشاره کرد.

: TCF pour la DAP

این آزمون برای متقاضیانی که مایلند در فرانسه برای سال اول یا دوم لیسانس و یا برای رشته معماری شرکت نمایند برگزار می شود.
قسمت اول این آزمون مشابه قسمت اختیاری TCF PUBLIQU می باشد .
قسمت دوم آن نگارش است و خود شامل دو قسمت است اولی توصیف یک مطلب با تکیه بر نمودار و داده های آماری ارائه شده در آزمون(حداقل200 کلمه) و دومی شامل نوشتن یک متن بحث شده با ارائه دلایل منطقی (شامل حداقل 300 کلمه) می باشد. وقت دو قسمت نوشتاری جمعا یک ساعت و نیم است. این آزمون تنها یک بار در سال برگزار می گردد.

:TCF pour le Québec

شامل دو قسمت اجباری است.
1-فهم شفاهی 30 سوال و 30 دقیقه
2-بیان شفاهی 6 سوال و 15 دقیقه

ثبت نام در دوره
دوره های ترجمه
ترجمه مکتوب
ترجمه مکتوب

           این دوره برای دو منظور ترجمه شفاهی و ترجمه مکتوب تدوین شده است. افرادی مانند مهندسان کارخانه ها، راهنمایان تورهای مسافرتی و ... از جمله کسانی هستند که نیاز به ترجمه شفاهی را (ترجمه همزمان) به شدت احساس کرده اند. از سوی دیگر ترجمه مکاتبات اداری، پروژه های دانشگاهی و ... نیز با سپری کردن دوره های ترجمه مکتوب به راحتی امکان پذیر خواهد بود. 

ثبت نام در دوره
ترجمه شفاهی
ترجمه شفاهی

این دوره برای دو منظور ترجمه شفاهی و ترجمه مکتوب تدوین شده است. افرادی مانند مهندسان کارخانه ها، راهنمایان تورهای مسافرتی و ... از جمله کسانی هستند که نیاز به ترجمه شفاهی را (ترجمه همزمان) به شدت احساس کرده اند. از سوی دیگر ترجمه مکاتبات اداری، پروژه های دانشگاهی و ... نیز با سپری کردن دوره های ترجمه مکتوب به راحتی امکان پذیر خواهد بود. 

 

ثبت نام در دوره
دوره کارشناسی ارشد
ویژه علوم پایه
ویژه علوم پایه

   این دوره آموزش جامع درک مطلب و لغت برای گروه های پزشکی، درک مطلب و لغت بعلاوه گرامر برای دوره های غیر پزشکی و نیز آمادگی جهت آزمون کارشناسی ارشد رشته های زبان انگلیسی را شامل می شود که بر اساس آخرین منابع اعلام شده توسط مراجع مربوطه جهت آزمون ها تدریس می گردد.

 

ثبت نام در دوره
سایر رشته ها
سایر رشته ها

   این دوره آموزش جامع درک مطلب و لغت برای گروه های پزشکی، درک مطلب و لغت بعلاوه گرامر برای دوره های غیر پزشکی و نیز آمادگی جهت آزمون کارشناسی ارشد رشته های زبان انگلیسی را شامل می شود که بر اساس آخرین منابع اعلام شده توسط مراجع مربوطه جهت آزمون ها تدریس می گردد.

 

ثبت نام در دوره
دوره های بازرگانی
مکالمه بازرگانی
مکالمه بازرگانی

   امروزه تسلط به زبان انگلیسی برای مدیران عامل شرکت ها و سازمان ها، مدیران بازاریابی و فروش و ... ضرورتی انکار ناپذیر است چرا که تعامل تجاری و بازرگانی با سایر کشورها نیازمند دانستن زبان انگلیسی است. در دوره های زبان بازرگانی مراکز زبان بین الملل و دارالفنون تمام موقعیت های ممکن در زمینه تعاملات تجاری آموزش داده می شود.

 

ثبت نام در دوره
دوره های آنلاین
دوره های آنلاین
دوره های آنلاین

   امروزه استفاده از اینترنت برای آموزش زبان امری بدیهی به نظر می رسد تا برای تمامی افراد در هر نقطه از دنیا و هر زمان از شبانه روز امکان یادگیری وجود داشته باشد. آموزشگاه های زبان بین الملل و دارالفنون هم برای ایجاد فضای آموزشیِ همیشه در دسترس، اقدام به راه اندازی دوره های آنلاین با بهره گیری از امکانات روز و استادان مجرب خود نموده است تا رؤیای یادگیری زبان برای همه محقق شود.          
 محیط کاربرپسند، پخش نامحدود فیلم های آموزشی استادان، امکان پرسش و پاسخ در هر زمان، برگزاری امتحانات به صورت مجازی و البته همیشه در دسترس بودن و صرفه جویی در هزینه و زمان از نقاط شاخص این دوره ها محسوب می شود 

 

ثبت نام در دوره
دوره اهداف خاص
دوره اهداف خاص
دوره اهداف خاص

دوره انگلیسی برای اهداف خاص به منظور آموزش مهندسان، حسابداران، منشی های شرکت ها به ویژه آژانس های مسافرتی و ... هر یک به صورت تخصصی و با توجه به نیاز شغلی آن ها برگزار می گردد.

 

ثبت نام در دوره
دوره های فرانسه
آمادگی آزمون TCF
آمادگی آزمون TCF

آمادگی آزمون TCF

TCF publique:
این آزمون شامل سه بخش اجباری و 2 بخش اختیاری است. اجزای بخش اجباری که به صورت 80 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به این سوالات، 90 دقیقه می باشد، به شرح زیر است:
1-درک مطلب شفاهی 30 سوال و 25 دقیقه
 2-ساختار زبان 20 سوال و 20 دقیقه
3-درک مطلب نوشتاری 30 سوال و 45 دقیقه
پخش اختیاری این آزمون که طی 2 ساعت برگزار می شود، در شاخه های زیر است:
1-بیان شفاهی 15 دقیقه
2- نوشتن کتبی 1:45دقیقه
  

TCF Blanc:
این آزمون، صرفا برای آگاهی شخص از سطح آمادگی برگزار می شود و فاقد کارنامه می باشد. آزمون TCF Blanc فقط شامل قسمت اجباری آزمون TCF PUBLIQUE است. از مزایای این آزمون می توان به ارزان بودن و همچنین متعدد بودن آن اشاره کرد
    

: TCF pour la DAP
   این آزمون برای متقاضیانی که مایلند در فرانسه برای سال اول یا دوم لیسانس و یا برای رشته معماری شرکت نمایند برگزار می شود.
قسمت اول این آزمون مشابه قسمت اختیاری TCF PUBLIQU می باشد .
قسمت دوم آن نگارش است و خود شامل دو قسمت است اولی توصیف یک مطلب با تکیه بر نمودار و داده های آماری ارائه شده در آزمون(حداقل200 کلمه) و دومی شامل نوشتن یک متن بحث شده با ارائه دلایل منطقی (شامل حداقل 300 کلمه) می باشد. وقت دو قسمت نوشتاری جمعا یک ساعت و نیم است. این آزمون تنها یک بار در سال برگزار می گردد.

    
:TCF pour le Québec
 شامل دو قسمت اجباری است.
 1-فهم شفاهی 30 سوال و 30 دقیقه
2-بیان شفاهی 6 سوال و 15 دقیقه
        

 

ثبت نام در دوره
مکالمه فرانسه
مکالمه فرانسه

در این دوره کتاب Alter égo در پنج سطح مختلف از A1 تا C2 آموزش داده می شود .
این متد در Alliance Francoise پاریس تدریس می گردد که بیش از 150 سال تجربه در آموزش زبان دارد و از تجربه ی بالا در تدریس زبان به دانش پژوهان خارجی برخوردار است

این روش مخصوص افراد بزرگسال می باشد و نتیجه تلاش و تجربه ی 5 استاد زبان فرانسه این دانشگاه می باشد

این متد با در نظر گرفتن استاندارد آموزشی اروپا CEFR روش تدریس را طوری تدوین نموده که در آن ، زبان با بکارگیری 3 مهارت آموخته می شود ، یادگیری ، آموزش و تجربه ، در این روش زبان آموز اهمیت ویژه ای دارد و برخورد نزدیک با زبان، به وی اجازه ی کسب مهارت های خاص زبانی را می دهد . زبان آموز پیوسته چگونگی یادگیری فعال را تجربه می کند .
تمرینات بکار گرفته شده با موضوعات جالب و تشویق کننده ی، زبان آموز را با واقعیت ها در ارتباط قرار می دهد
پس از اتمام هر دوره زبان آموز قادر به گذراندن امتحانات معمول جهانی  TEF , DELF , DALF , TCF می باشد. مجموعه کتاب التراگو Alter Ego دارای 5 سطح می باشد که معمولا سطح 1 تا 3 آن در اکثر موسسات زبان تدریس می شود . این کتاب از مجموعه کتاب های انتشارات Hachette می باشد. سفارت فرانسه در ایران از این متد برای کلاس های بخش فرهنگی اش از آن استفاده می کند.
 

ثبت نام در دوره
دوره های آلمانی
مکالمه آلمانی
مکالمه آلمانی

آلمان (به آلمانی: Deutschland) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: BRD:Bundesrepublik Deutschland)، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است.

آلمانی در کشورهای آلمان (۹۵٪)، اتریش (۸۹٪)، سوئیس (۶۴٪) و لیختن‌اشتاین به طور گسترده تکلم می‌شود. در بلژیک و لوکزامبورگ یکی از زبانهای رسمی به حساب می‌آید. در ضمن این زبان، زبان رسمی ایالت خودمختار تیرول جنوبی در ایتالیا می‌باشد.

آلمانی (با ۵.۳ درصد) پس از انگلیسی (با ۵۴.۹ درصد) و روسی (با ۶.۱ درصد) سومین زبان در اینترنت است و رتبه‌ی دوم را در ویکی‌پدیا بعد از انگلیسی داراست.

این زبان یکی از مهم‌ترین زبان‌های جهان است و علاوه بر آلمان در کشورهای اتریش و لیختن‌اشتاین نیز تنها زبان رسمی می‌باشد و در سوئیس، بلژیک و لوکزامبورگ یکی از زبان‌های رسمی به شمار می‌آید. در ضمن این زبان زبانِ رسمی ایالت خودمختار تیرول جنوبی در ایتالیا می‌باشد و در اروپای شرقی و نامیبیا نیز صحبت می‌شود. شمار کسانی که زبان آلمانی را همچون زبان مادری خود در اتحادیه اروپا به کار می‌برند از گویشوران دیگر زبان‌های این اتحادیه بیشتر است. جمعاً حدود ۱۰۵ میلیون نفر گویشوران مادری این زبان هستند و در حدود ۸۰ میلیون نفر آلمانی را زبان دوم خود می‌دانند.

ثبت نام در دوره
دوره های عربی
مکالمه عربی
مکالمه عربی

در میان زبان‌های خارجی بسیاری که می‌توانید مطالعه کنید، چرا باید عربی یاد بگیرید؟ آموزش زبان عربی آسان نیست، بنابراین، زمان و تلاش بسیاری برای یادگیری آن نیاز خواهد داشت. اما با نگاه کردن به جنبه مثبت، آموزش زبان عربی می‌تواند مزایای متعددی را ارایه دهد.

عربی یک زبان نژاد سامی جنوبی است. این زبان در اغلب بخش‌های شبه‌جزیره عربستان، بخش‌هایی از خاورمیانه و شمال آفریقا صحبت می‌شود. در این مناطق، زبان‌های با بیش‌ترین تعداد گویندگان به ترتیب زبان عربی، فارسی، ترکی، کردی و یهودی هستند. این زبان‌ها به خانواده‌های زبان‌های مختلف تعلق دارند. ترکیه بخشی از خانواده ترک است. خانواده زبان‌های هندواروپایی، زبان‌های کردی و فارسی است. یهودی و عربی به خانواده آفریقایی-آسیایی تعلق دارند. علاوه بر این زبان‌های اصلی، مردم خاورمیانه حدود ۲۰ زبان اقلیتی دارند.

عربی یک زبان بزرگ است که ۳۰ نوع یا گویش مدرن دارد. عربی ادبی که به عربی مدرن یا عربی استاندارد نیز خوانده می‌شود، امروزه به عنوان زبان رسمی و برای نوشتن در دنیای عربی استفاده می شود در حالی که عربی کلاسیک در ادبیات اسلامی قرن هفتم تا نهم به کار گرفته شده است. پایه عربی استاندارد نسخه کلاسیک است و تفاوت بین این دو به ساده‌سازی و مدرن‌سازی در سبک های نوشتن و صحبت کردن مربوط می‌شود.

ثبت نام در دوره
ترکی استانبولی
مکالمه ترکی
مکالمه ترکی

ترکی استانبولی (به ترکی استانبولی: Türkçe و یا Türkiye Türkçesi) یکی از زبان‌های شاخه جنوب غربی یا گروه اوغوز، زبان‌های ترکی است که ۸۳،۰۰۰،۰۰۰ نفر در سراسر جهان به عنوان زبان نخست یا دوم با آن سخن می‌گویند. این زبان رایج‌ترین زبان از شاخه‌ی زبان‌های ترکی می‌باشد. جغرافیای آن شامل ترکیه و قبرس شمالی و قسمت‌های کوچکی در عراق، یونان، بلغارستان، جمهوری مقدونیه، کوزوو، آلبانی و دیگر قسمت‌های شرقی اروپا را شامل می‌شود. سالانه جمعیت بسیاری نیز از ترکیه به غرب اروپا و بویژه آلمان مهاجرت می‌کنند که موجب تکلم ترکی در آن مناطق می‌گردد.

ریشهٔ زبان ترکی را می‌توان در آسیای مرکزی جست. با گسترش قلمرو امپراتوری عثمانی این زبان که زبان رسمی آن‌ها بود اصلاحات بسیاری می‌یافت. به طور مثال آتاتورک (اولین رییس جمهور ترکیه) در سال ۱۹۲۸، الفبای عثمانی را با الفبای آوایی لاتین جایگزین نمود و کلمات بیشمار عربی، فارسی و... را از این زبان حذف نمود.

ثبت نام در دوره