موسسه زبان خارجه بين الملل كاشان
دوره های مکالمه عمومی
مکالمه خردسالان
مکالمه خردسالان

گروه سنی 5 تا 6 سال

مجموعه کتاب های My First English Adventure در سه سطح  Starter، 1 و 2 آموزش داده می شود. این مجموعه آموزشی بریتانیایی براساس سیستم برگرفته از داستان های جذاب کارتون های والت دیزنی و فعالیت های گوناگون از جمله شعر، موسیقی، برچسب، نقاشی و فلاش کارت زبان آموزان را به مکالمه زبان انگلیسی ترغیب می کند. با گذراندن این دوره آنها قادرند تا دایره لغت خود را در زمینه اسباب بازیها، اعضای بدن، وسایل پارک، خانواده، کلاس، حیوانات و موارد مشابه در این سطح افزایش دهند.   

مکالمه کودکان و نوجوانان
مکالمه کودکان و نوجوانان

گروه سنی 7 تا 13 سال

 مجموعه کتاب های English Adventure به طرز شگفت انگیزی به زبان آموزان کمک می کند تا مانند یک نوجوان انگلیسی مکالمات روزمره را بیان کنند. این مجموعه در چهار دوره – جمعاً دوازده ترم- آموزش داده می شود. فیلم آموزشی، شعر، موسیقی، برچسب و نقاشی از جمله فعالیت های کتاب های English Adventure است که زبان آموزان را به یادگیری شاد و حضور فعال در کلاس تشویق می کند.    

مکالمه بزرگسالان
مکالمه بزرگسالان

گروه سنی 14 سال به بالا

کتاب های Cutting Edge  مجموعه ای قدرتمند برای آموزش مهارت های اصلی زبان انگلیسی- Listening, Speaking, Reading, Writing- می باشد. این مجموعه زبان آموزان را برای گذراندن آزمون آیلتس  در دو سطح جنرال و آکادمیک آماده می سازد. افزایش اعتماد به نفس، ایجاد جسارت در صحبت کردن ، تأکید زیاد بر مهارت شنیداری و گفتاری، آشنایی با موقعیت های متفاوت اجتماعی و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی زبان از جمله ویژگی های این مجموعه به شمار می آید که زبان آموزان در شش دوره به این اهداف دست می یابند.      

دوره های مکالمه خصوصی
مقدماتی
مقدماتی

این دوره اطلاعات زبان آموز را تا اندازه ایی افزایش می دهد که می تواند بدون نیاز به مترجم به خارج از کشور سفر کند و نیازهای اولیه خود را برآورده سازد.

این دوره در30 جلسه 90 دقیقه ایی برگزار می گردد.

متوسط
متوسط

این دوره علاوه بر اطلاعات اولیه و برآورده کردن نیازهای اصلی فرد در هر سفر خارجی، زبان آموز را تا حدی آماده می سازد که بتواند به راحتی فیلم نگاه کند، اخبار گوش بدهد، موسیقی بشنود، روزنامه بخواند و در مباحث عادی روزانه شرکت کند.

این دوره در30 جلسه 90 دقیقه ایی برگزار می گردد.

پیشرفته
پیشرفته

در این دوره زبان آموز برای آزمونهای پیشرفته آیلتس و تافل آماده می گردد. در چهار مهارت شنیدار، گفتار، خواندن، و نوشتن به حد پیشرفته خود رسیده و مانند یه شهروند بومی انگلیسی علاوه بر خواندن و شنیدن، می تواند در مورد موضوعات مختلف براحتی صحبت کرده و یا بنوسید.

این دوره در30 جلسه 90 دقیقه ایی برگزار می گردد.

آمادگی آزمون
آزمون های بین المللی
آزمون های بین المللی

آمادگی آزمون TOEFL
آشنایی با آزمون تافل اینترنتی


این آزمون در اواخر ۲۰۰۵ معرفی شد و به میزان قابل توجهی جایگزین دو نوع دیگر «مبتنی بر کامپیوتر(TOEFL CBT)» و «مبتنی بر کاغذ(TOEFL PBT)» گردید. این آزمون ابتدا در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا برگزار گردید و از سال ۲۰۰۶ به کشورهای دیگر نیز بتدریج راه یافت. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوت‌هایی می‌باشد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تاکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارت‌های زبانی را پوشش می‌دهد. 
فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد. 
این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند. 
این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چند مهارت را مورد آزمایش قرار دهد. یادداشت برداری در این روش بر خلاف روش مبتنی بر کاغذ مجاز است و انتخاب سوالات تقریبا به صورت تصادفی است.

تفاوت های آزمون تافل اینترنتی با تافل کاغذی و کامپیوتری


آزمون تافل اینترنتی (iBT) بخش جدیدی با عنوان «بخش گفتاری» (یا Speaking) دارد و بخش ساختار (Structure) که در آزمون‌های کتبی و کامپیوتری وجود داشت، حذف شده است. گرامر به طور غیرمستقیم در بخش‌های دیگر این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سخنرانی‌ها و گفتگوها در بخش شنیداری (Listening) طولانی‌تر شده‌اند و خلاصه نویسی (note taking) نیز مجاز است. در بخش درک مطلب (Reading)، نوع سؤالات متنوع‌تر شده و به‌ عنوان مثال از شرکت کنندگان خواسته می‌شود اطلاعات را طبقه‌ بندی کنند و یا جدولی را پر کنند. تایپ کردن هم در بخش نوشتاری الزامی است. 
               

بخشهای مختلف تافل اینترنتی
 

عنوان بخش آزمون
درک مطلب Reading
شنیداری Listening
صحبت کردن Speaking
نگارش Writing

 

بخش درک مطلب (Reading): 

بخش درک مطلب در تافل iBT خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) تفاوت ندارد. این بخش از سه متن آکادمیک تشکیل شده است که به دنبال هر کدام چندین پرسش مطرح می‌شود. هر کدام از این متن‌ها حدوداً از 650 تا 750 کلمه ساخته شده‌اند. نوع سؤالات نیز ترکیبی از نوع سؤالات موجود در تافل کامپیوتری (CBT) و انواع جدیدتری از سؤالات است که در آن شرکت کنندگان باید جدولی را پر کنند یا یک نتیجه‌گیری روایی را تکمیل نمایند. به بخش درک مطلب (Reading) دو ویژگی اضافه شده که یکی فهرست لغات و دیگری یک گزینه تجدید نظر (Review Option) است. «فهرست لغات» به داوطلب این امکان را می‌دهد که معنی کلمات کلیدی موجود در متن را بیابد و با «گزینه تجدید نظر» (یا Review Option) می‌تواند در پاسخ‌ها تجدید نظر کند. 

بخش شنیداری (Listening):

بخش شنیداری آزمون تافل توانایی داوطلب را در درک مکالمات انگلیسی- آن‌گونه که در آمریکای شمالی صحبت می‌شود- ارزیابی می‌کند. بخششنیداری آزمون تافل اینترنتی (iBT) هم خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) متفاوت نیست. این بخش از دو مکالمه و چهار سخنرانی درسی همراه با پرسش‌های متعدد تشکیل شده است.       

بخش نوشتاری (Writing):  

این بخش از آزمون، توانایی داوطلب را در به کارگیری «نوشتن» جهت برقراری ارتباط در یک محیط دانشگاهی مورد سنجش قرار می‌دهد. این بخش خود به دو قسمت تقسیم می‌شود:
  قسمت تلفیقی (Integrated) و قسمت مستقل (Independent) که تایپ کردن هم برای هر دو قسمت ضروری است.
  در قسمت تلفیقی داوطلب باید در ابتدا متن کوتاهی را بخواند (250 تا 300 کلمه) و سپس به یک نطق مرتبط با متن گوش دهد. بعد از آن باید با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی به‌دست آورده‌ به یک پرسش پاسخ دهد. 20 دقیقه فرصت داده می‌شود که داوطلب پاسخ خود را که باید بین 150 تا 225 کلمه باشد، بنویسد. اما قسمت مستقل (Independent) بخش نوشتاری، مشابه بخش نوشتاری آزمون کامپیوتری تافل می‌باشد؛ در این قسمت 20 دقیقه فرصت داده می‌شود که انشاء کوتاهی در حدود 300 کلمه درباره یک موضوع خاص توسط داوطلب نوشته شود.

بخش گفتاری (Speaking):

این بخش جدید از آزمون تافل دارای شش تکلیف (Task) می‌باشد که دو تکلیف آن به صورت مستقل (Independent) و چهار تکلیف به صورت تلفیقی است.

  بخش گفتاری آزمون تافل دارای قسمت‌های زیر است:

  دو تکلیف مستقل (Independent) درباره موضوعات معمولی و آزاد:

  شرکت‌کنندگان باید با استفاده از دانش و تجارب شخصی خود در مورد موضوع خاصی توضیح ‌دهند.

  دو تکلیف تلفیقی (Integrated) بر اساس خواندن و شنیدن:

  این تکالیف شامل یک متن کوتاه و یک صحبت کوتاه می‌باشد. شرکت کنندگان باید اطلاعاتی را که از این دو طریق به‌دست می‌آورند، با هم تلفیق کرده و در پاسخ خود به‌کار گیرند.
  
  دو تکلیف تلفیقی بر اساس شنیدن یک سخنرانی یا گفتگوی کوتاه:

  شرکت کنندگان باید نکات کلیدی موجود در آنچه که می‌شنوند را به‌طور خلاصه در پاسخ‌هایشان ارائه دهند.

  مدت پاسخ‌گویی به هر کدام از تکالیف از 45 تا 60 ثانیه متغیر می‌باشد. 
 

امتیازدهی آزمون

آزمون تافل اینترنتی امتیازی بین صفر و 120 دارد
  امتیاز هر بخش مطابق زیر است:

   (0 - 30) Reading -

(0 - 30) Listening -

(0 - 30) Speaking -

(0 - 30) Writing -

نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون


ثبت نام در آزمون تافل بصورت اینترنتی و از طریق سایت موسسه ETS انجام می شود.
پرداخت هزینه ثبت نام به دو صورت اینترنتی (کارت های اعتباری بین المللی مانند VISA، MASTER و ...) و شماره ووچر می باشد.
لازم به ذکر است متقاضیانی که به کارت های اعتباری MASTER و VISA دسترسی ندارند می توانند از طریق سایت فروش ووچر سازمان سنجش، ،اقدام کنند. در این سایت، وجه آزمون بصورت ریالی از کارت عابربانک متقاضی کسر می شود و شماره ای 16 رقمی(ووچر) به داوطلب ارائه می شود و داوطلب می بایست تا قبل از اتمام اعتبار ووچر نسبت به ثبت نام در سایت موسسه ETS اقدام کرده و شیوه پرداخت ووچری را انتخاب و عدد مربوطه را در آن سایت وارد کند.

 

اعتبار مدرک

امتیاز کسب شده هر داوطلب تا 2 سال پس از تاریخ آزمون اعتبار دارد.

آيلتس چيست؟


آزمون آیلتس (IELTS= International English Language Testing System) جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیری مهارتهای تخصصـی و یا کار و اقامت در کشـورهای انگلیسی زبان طراحی شده است. ایـن آزمون مشترکاً توسط دانشگاه کمبریج، کنسول بریتانیا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می‌شود و سالانه چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند.

این آزمون در دو نوع مختلف موجود می‌باشد: آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training). افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید از نوع آکادمیک این آزمون و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، اخذ دیپلم، کار و یا اقامت قصد سفر به کشورهای انگلیسی زبان همچون انگلیس، ایرلند، استرالیا و نیوزیلند را دارند، می‌توانند در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند.

آشنایی با بخشهای مختلف آزمون
   

در آزمون آیلتس کلیه مهارت‌های اصلی آموزش زبان، یعنی مهارت‌های شنیدن، صحبت کردن (مصاحبه)، خواندن و نوشتن (Listening, Speaking, Reading, Writing) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اگر چه دو بخش شنیدن و صحبت کردن در هر دو نوع آکادمیک و عمومی کاملاً یکسان است، ولی دو بخش دیگر (خواندن و نوشتن) به صورت جداگانه و متفاوت برگزار می‌شود.


جدول زیر مدت زمان تخصیص یافته به بخش‌های مختلف این آزمون را نشان می‌دهد:
 
   

Time to Answer each question Number of questions Total amount of time allotted Sub-test
45 seconds 40 30 minutes Listening
~ 45 seconds 40 60 minutes Reading
30 minutes 2 60 minutes Writing
- - 11-14 minutes Speaking
Total test time: ~ 2 hours 45 minutes

نمره قبولی

در آزمون آیلتس هیچ حد نصابی برای قبولی وجود ندارد، بلکه مؤسسات و دانشگاههای مختلف حد نصاب مورد قبول خود را دارند. بطور کلی 9 نمره یا band در نظر گرفته شده است که در آن نمره 9 عالی، نمره 7 خوب، نمره 5 متوسط و نمره 3 به پایین ضعیف محسوب می‌شود. در زیر band های مختلف این آزمون بیان شده است:

9 Expert user       

8 Very good user       

7 Good user       

6 Competent user       

5 Modest user     

4 Limited user       

3 Extremely limited user       

2 Intermittent user       

1 Non user     

0 Did not attempt the test

     
       
 *بیشتر دانشگاهها حداقل نمره کلی 6.5 را می خواهند به شرطی که نمره هر بخش از 6 کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد).

آزمون های داخلی
آزمون های داخلی

توليمو چيست؟

The Test of Language by the Iranian Measurement Organization (TOLIMO)

آزمونی است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحي و اجرا مي شود و در واقع آزموني استاندارد مشابه آزمون تافل مبتنی بر کاغذ براي تعيين سطح دانش زبان انگليسي مي باشد.

دفترچه سوالات و نحوه پاسخگويي:

در جلسه آزمون به هر يک از داوطلبان زبان انگليسي پيشرفته (TOLIMO) دو دفترچه سوال داده مي شود که يک دفترچه تشريحي(دفترچه شماره 1) و دفترچه ديگر تستي(دفترچه شماره 2 )خواهد بود. داوطلبان بايد پاسخ سوال تشريحي را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستي را در پاسخنامه پاسخ بدهند.

تعداد سوالات و مدت پاسخگويي:

- دفترچه شماره 1:

يک سوال تشرحي نوشتاري (Writing) که داوطلب 30 دقيقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنويسد.

- دفترچه شماره 2:

حاوي 160 سوال تستي شامل ساختار و نوشتار زباني (Structure and Written Expression)، خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension) و درک مطلب شفاهي يا شنيداري (Listening Comprehension) مي باشد که داوطلبان بايد طبق زمانبندي زير به اين سوالات پاسخ بدهند:
- ساختار و نوشتار زباني (40 سوال و مدت پاسخگويي 30 دقيقه)
- خواندن و درك مطلب (50 سوال و مدت پاسخگويي 55 دقيقه)
- درك مطلب شفاهي (50 سوال و مدت پاسخگويي 35 دقيقه)

تذکر مهم:

- در جلسه آزمون منحصرا سوالات بخش شنيداري از بلندگو پخش مي شود و داوطلبان بايد با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش مي شود، نسبت به انتخاب يکي از 4 گزينه اي که در رابطه با سوال مربوط به اين بخش درج گرديده، اقدام و با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاري نمايند. - متن سوالات شنيداري فقط يک بار از بلندگو پخش مي شود و قابل تکرار نيست.

محاسبه نمره:

نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره كل منظور می شود. دامنه نمره كل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از۴۷۹ضعیف تلقی می شود. لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می شود.

**********************************************

آزمون MSRT

آزمون MSRT ( که پیش از این MCHE نامیده می شد)

این آزمون از سه بخش تشکیل شده است:

1.Listening Comprehension :

توضیح : این بخش شامل 30 سوال تستی چهارگزینه ای از مکالمات کوتاه (Short Conversation) بین دو نفر می باشد. سوال این مکالمه بیشتر به منظور فرد دوم ( خط دوم مکالمه) بر می گردد. بنابراین جهت پاسخگویی به سوالات این بخش بایستی روی صحبتهای نفر دوم بیشتر توجه نمود. زمان 15 دقیقه.

2. Structure and Written Expression:

این بخش از 30 تست تشکیل شده است که 15 مورد آن مربوط به Structure و 15 تست دیگر مربوط به Written Expression می باشد. زمان 20 دقیقه.

توضیح: جهت کسب نمره بالای 50، این قسمت نقش کلیدی دارد.

3.Reading Comprehension :

این بخش از 40 تست تشکیل شده که معمولا شامل 4 متن جداگانه می باشد. زمان 45 دقیقه. این آزمون تقریبا هر دو ماه یک بار برگزار می شود.

برای قبولی در آزمون زبان دکترا باید توانایی خود را در چهار مهارتstructure,Listening, Reading, Vocabulary تقویت کنید که تعداد سوالات در این مهارتها هر کدام به صورت مجزا به شرح ذیل است:

Structure: 30

Listening: 30

Reading and Vocabulary: 40

TOTAL: 100

این آزمون نمره منفی در بر ندارد و زبان آموزان در صورتیکه بار اول از این آزمون رد شوند در مرحله بعدی اجازه شرکت ندارند. نمره قبولی در آزمون 50 به بالا است که البته در مواردی بسته به دانشگاه مورد نظر متغیر است و از 45 تا 75 تغییر می کند.اعلام نتایج آزمون معمولا 20 روز بعد از برگزاری آزمون توسط وزارت علوم و در سایت رسمی آنها اعلام می شود.

تغییر عنوان آزمون زبان MCHE

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم از تغییر عنوان آزمون زبان MCHE به MSRT و برنامه ریزی برای استانداردسازی این آزمون و بین المللی کردن آن خبر داد و گفت: متقاضیان اعزام به خارج در سال 89 در صورتی که نمره زبان ندارند حداقل در امتحان MSRT شرکت کنند.

حسن مسلمی نائینی با یادآوری اینکه وزارت علوم تا کنون هر دو ماه یکبار با شرکت متوسط 900 داوطلب نسبت به برگزاری آزمون زبان MCHE اقدام کرده است، گفت: فاصله زمانی برگزاری این آزمونها کمتر خواهد شد و برای برگزاری ماهانه آزمون زبان برنامه ریزی می شود.

وی از تغییر نام آزمون MCHE به MSRT خبر داد و گفت: MCHE از عنوان وزارت فرهنگ و آموزش عالی گرفته شده این در حالی است که سالهاست این وزارتخانه تحت عنوان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خوانده می شود.

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم درباره آزمون MCHE که به MSRT تغییر عنوان می دهد، گفت: این آزمون از لحاظ استانداردها مقداری دارای اشکال است لذا از اساتید برای بهبود این آزمونها کمک گرفته ایم.

**********************************************

آزمون MHLE

آزمون MHLE مخفف(Ministry of Health Language Exam) می باشد.

این آزمون زیر نظر وزارت بهداشت می باشد که بعضی از دانشگاههای داخل (به ویژه دانشگاه تهران) مجری آن می باشند و برای دانشجویانی که متقاضی دوره دکتری رشته های علوم پزشکی هستند برگزار می شود. دانشجویان زیر مجموعه گروه علوم پزشکی و زیست شناسی که متقاضی شرکت در دوره دکتری نیز می باشند ویا در حال تحصیل دکتری هستندبایستی یک نمره قبولی از آزمون MHLEرا به وزارت بهداشت ارائه دهند.

توجه

آزمون MHLE مانند آزمون MSRT در سطح تافل برگزار می شود ومشتمل بر 100پرسش استاندارد می باشد. ومهارت های زیر را آزمایش می کند.

Section One: Listening Comprehension

Section Two: Grammar

Section Three: Reading Comprehension

TOTAL TIME: 85 MINUTES

این آزمون شامل :
30 پرسش درک مطلب شنیداری
40 پرسش واژگان ساختار ودستور زبان
30 پرسش درک مطلب نوشتاری
مدت زمان آزمون 85 دقیقه و دارای 100 نمره می باشد.
ضمنا نمره منفی ندارد.

**********************************************

آزمون EPT دانشگاه آزاد

آزموني براي ارزيابي مهارت زبان انگليسي داوطلبان و مخفف English Proficiency Test است.

این آزمون ويژه داوطلبان دكتري دانشگاه آزاد اسلامي است و توسط همين دانشگاه به منظور سنجش سطح زبان عمومي متقاضيان آن برگزار مي گردد. تمامي دانشجويان دكتري اين دانشگاه در صورت دارا نبودن مدرك بين المللي زبان انگليسي با نمره تعيين شده توسط دانشگاه، موظف به شركت در آزمون EPT و كسب حداقل نمره قبولي در آن هستند.

آزمون EPT از سال 86 شروع و به طور منظم در واحد علوم تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي برگزار گرديده است. تا كنون بيش از 20 دوره از آزمون EPT برگزار شده است. از ابتدا، اين آزمون به صورت فصلي برگزار مي گرديد، اما از ارديبهشت 92 تا كنون هر ماه برگزار شده است

در آغاز كار برگزاري EPT، مدرك اين آزمون تنها براي داوطلبان ورود به مقطع دكتري دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات ضروري بود، اما بعد از گذشت چندي، ارائه مدرك قبولي EPT براي تمامي داوطلبان دكتري دانشگاه آزاد الزامي شد.

ساختار آزمون EPT

این ازمون شامل بخش های گرامر، درک مطلب و لغت می باشد. سطح سختي اين آزمون مانند تافل دكتري يا همان آزمون زبان عمومي دكتري است.

EPT دانشگاه آزاد شامل 100 سوال بوده كه در جدول زير مي توانيد تعداد سوالات هر بخش آن را به تفكيك مشاهده نماييد.

Reading Vocabulary Grammar
30 45 20

* لازم به ذكر است كه اين دسته بندي بسته به هر آزمون كمي متغير مي باشد، يعني ممكن است در يك آزمون تعداد سوالات گرامر 30 سوال و واژگان 40 سوال باشد.
آزمون EPT نمره منفي ندارد و نمره حد نصاب قبولي در آن، 50 است.

**********************************************

آزمون TCF

TCF publique:

این آزمون شامل سه بخش اجباری و 2 بخش اختیاری است. اجزای بخش اجباری که به صورت 80 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به این سوالات، 90 دقیقه می باشد، به شرح زیر است: 1-درک مطلب شفاهی 30 سوال و 25 دقیقه
2-ساختار زبان 20 سوال و 20 دقیقه
3-درک مطلب نوشتاری 30 سوال و 45 دقیقه
پخش اختیاری این آزمون که طی 2 ساعت برگزار می شود، در شاخه های زیر است:
1-بیان شفاهی 15 دقیقه
2- نوشتن کتبی 1:45دقیقه

TCF Blanc:

این آزمون، صرفا برای آگاهی شخص از سطح آمادگی برگزار می شود و فاقد کارنامه می باشد. آزمون TCF Blanc فقط شامل قسمت اجباری آزمون TCF PUBLIQUE است. از مزایای این آزمون می توان به ارزان بودن و همچنین متعدد بودن آن اشاره کرد.

: TCF pour la DAP

این آزمون برای متقاضیانی که مایلند در فرانسه برای سال اول یا دوم لیسانس و یا برای رشته معماری شرکت نمایند برگزار می شود.
قسمت اول این آزمون مشابه قسمت اختیاری TCF PUBLIQU می باشد .
قسمت دوم آن نگارش است و خود شامل دو قسمت است اولی توصیف یک مطلب با تکیه بر نمودار و داده های آماری ارائه شده در آزمون(حداقل200 کلمه) و دومی شامل نوشتن یک متن بحث شده با ارائه دلایل منطقی (شامل حداقل 300 کلمه) می باشد. وقت دو قسمت نوشتاری جمعا یک ساعت و نیم است. این آزمون تنها یک بار در سال برگزار می گردد.

:TCF pour le Québec

شامل دو قسمت اجباری است.
1-فهم شفاهی 30 سوال و 30 دقیقه
2-بیان شفاهی 6 سوال و 15 دقیقه

دوره های فرانسه
آمادگی آزمون TCF
آمادگی آزمون TCF

آمادگی آزمون TCF

TCF publique:
این آزمون شامل سه بخش اجباری و 2 بخش اختیاری است. اجزای بخش اجباری که به صورت 80 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به این سوالات، 90 دقیقه می باشد، به شرح زیر است:
1-درک مطلب شفاهی 30 سوال و 25 دقیقه
 2-ساختار زبان 20 سوال و 20 دقیقه
3-درک مطلب نوشتاری 30 سوال و 45 دقیقه
پخش اختیاری این آزمون که طی 2 ساعت برگزار می شود، در شاخه های زیر است:
1-بیان شفاهی 15 دقیقه
2- نوشتن کتبی 1:45دقیقه
  

TCF Blanc:
این آزمون، صرفا برای آگاهی شخص از سطح آمادگی برگزار می شود و فاقد کارنامه می باشد. آزمون TCF Blanc فقط شامل قسمت اجباری آزمون TCF PUBLIQUE است. از مزایای این آزمون می توان به ارزان بودن و همچنین متعدد بودن آن اشاره کرد
    

: TCF pour la DAP
   این آزمون برای متقاضیانی که مایلند در فرانسه برای سال اول یا دوم لیسانس و یا برای رشته معماری شرکت نمایند برگزار می شود.
قسمت اول این آزمون مشابه قسمت اختیاری TCF PUBLIQU می باشد .
قسمت دوم آن نگارش است و خود شامل دو قسمت است اولی توصیف یک مطلب با تکیه بر نمودار و داده های آماری ارائه شده در آزمون(حداقل200 کلمه) و دومی شامل نوشتن یک متن بحث شده با ارائه دلایل منطقی (شامل حداقل 300 کلمه) می باشد. وقت دو قسمت نوشتاری جمعا یک ساعت و نیم است. این آزمون تنها یک بار در سال برگزار می گردد.

    
:TCF pour le Québec
 شامل دو قسمت اجباری است.
 1-فهم شفاهی 30 سوال و 30 دقیقه
2-بیان شفاهی 6 سوال و 15 دقیقه
        

 

مکالمه فرانسه
مکالمه فرانسه

در این دوره کتاب Alter égo در پنج سطح مختلف از A1 تا C2 آموزش داده می شود .
این متد در Alliance Francoise پاریس تدریس می گردد که بیش از 150 سال تجربه در آموزش زبان دارد و از تجربه ی بالا در تدریس زبان به دانش پژوهان خارجی برخوردار است

این روش مخصوص افراد بزرگسال می باشد و نتیجه تلاش و تجربه ی 5 استاد زبان فرانسه این دانشگاه می باشد

این متد با در نظر گرفتن استاندارد آموزشی اروپا CECR روش تدریس را طوری تدوین نموده که در آن ، زبان با بکارگیری 3 مهارت آموخته می شود ، یادگیری ، آموزش و تجربه ، در این روش زبان آموز اهمیت ویژه ای دارد و برخورد نزدیک با زبان، به وی اجازه ی کسب مهارت های خاص زبانی را می دهد . زبان آموز پیوسته چگونگی یادگیری فعال را تجربه می کند .
تمرینات بکار گرفته شده با موضوعات جالب و تشویق کننده ی، زبان آموز را با واقعیت ها در ارتباط قرار می دهد
پس از اتمام هر دوره زبان آموز قادر به گذراندن امتحانات معمول جهانی  TEF , DELF , DALF , TCF می باشد. مجموعه کتاب التراگو Alter Ego دارای 5 سطح می باشد که معمولا سطح 1 تا 3 آن در اکثر موسسات زبان تدریس می شود . این کتاب از مجموعه کتاب های انتشارات Hachette می باشد. سفارت فرانسه در ایران از این متد برای کلاس های بخش فرهنگی اش از آن استفاده می کند.
 

دوره های ترجمه
ترجمه مکتوب
ترجمه مکتوب

           این دوره برای دو منظور ترجمه شفاهی و ترجمه مکتوب تدوین شده است. افرادی مانند مهندسان کارخانه ها، راهنمایان تورهای مسافرتی و ... از جمله کسانی هستند که نیاز به ترجمه شفاهی را (ترجمه همزمان) به شدت احساس کرده اند. از سوی دیگر ترجمه مکاتبات اداری، پروژه های دانشگاهی و ... نیز با سپری کردن دوره های ترجمه مکتوب به راحتی امکان پذیر خواهد بود. 

ترجمه شفاهی
ترجمه شفاهی

این دوره برای دو منظور ترجمه شفاهی و ترجمه مکتوب تدوین شده است. افرادی مانند مهندسان کارخانه ها، راهنمایان تورهای مسافرتی و ... از جمله کسانی هستند که نیاز به ترجمه شفاهی را (ترجمه همزمان) به شدت احساس کرده اند. از سوی دیگر ترجمه مکاتبات اداری، پروژه های دانشگاهی و ... نیز با سپری کردن دوره های ترجمه مکتوب به راحتی امکان پذیر خواهد بود. 

 

دوره کارشناسی ارشد
ویژه علوم پایه
ویژه علوم پایه

   این دوره آموزش جامع درک مطلب و لغت برای گروه های پزشکی، درک مطلب و لغت بعلاوه گرامر برای دوره های غیر پزشکی و نیز آمادگی جهت آزمون کارشناسی ارشد رشته های زبان انگلیسی را شامل می شود که بر اساس آخرین منابع اعلام شده توسط مراجع مربوطه جهت آزمون ها تدریس می گردد.

 

سایر رشته ها
سایر رشته ها

   این دوره آموزش جامع درک مطلب و لغت برای گروه های پزشکی، درک مطلب و لغت بعلاوه گرامر برای دوره های غیر پزشکی و نیز آمادگی جهت آزمون کارشناسی ارشد رشته های زبان انگلیسی را شامل می شود که بر اساس آخرین منابع اعلام شده توسط مراجع مربوطه جهت آزمون ها تدریس می گردد.

 

دوره های بازرگانی
مکالمه بازرگانی
مکالمه بازرگانی

   امروزه تسلط به زبان انگلیسی برای مدیران عامل شرکت ها و سازمان ها، مدیران بازاریابی و فروش و ... ضرورتی انکار ناپذیر است چرا که تعامل تجاری و بازرگانی با سایر کشورها نیازمند دانستن زبان انگلیسی است. در دوره های زبان بازرگانی مراکز زبان بین الملل و دارالفنون تمام موقعیت های ممکن در زمینه تعاملات تجاری آموزش داده می شود.

 

دوره های آنلاین
دوره های آنلاین
دوره های آنلاین

   امروزه استفاده از اینترنت برای آموزش زبان امری بدیهی به نظر می رسد تا برای تمامی افراد در هر نقطه از دنیا و هر زمان از شبانه روز امکان یادگیری وجود داشته باشد. آموزشگاه های زبان بین الملل و دارالفنون هم برای ایجاد فضای آموزشیِ همیشه در دسترس، اقدام به راه اندازی دوره های آنلاین با بهره گیری از امکانات روز و استادان مجرب خود نموده است تا رؤیای یادگیری زبان برای همه محقق شود.          
 محیط کاربرپسند، پخش نامحدود فیلم های آموزشی استادان، امکان پرسش و پاسخ در هر زمان، برگزاری امتحانات به صورت مجازی و البته همیشه در دسترس بودن و صرفه جویی در هزینه و زمان از نقاط شاخص این دوره ها محسوب می شود 

 

ثبت نام در دوره
دوره اهداف خاص
دوره اهداف خاص
دوره اهداف خاص

دوره انگلیسی برای اهداف خاص به منظور آموزش مهندسان، حسابداران، منشی های شرکت ها به ویژه آژانس های مسافرتی و ... هر یک به صورت تخصصی و با توجه به نیاز شغلی آن ها برگزار می گردد.

 

دوره های آلمانی
مکالمه آلمانی
مکالمه آلمانی

آلمان (به آلمانی: Deutschland) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: BRD:Bundesrepublik Deutschland)، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است.

آلمانی در کشورهای آلمان (۹۵٪)، اتریش (۸۹٪)، سوئیس (۶۴٪) و لیختن‌اشتاین به طور گسترده تکلم می‌شود. در بلژیک و لوکزامبورگ یکی از زبانهای رسمی به حساب می‌آید. در ضمن این زبان، زبان رسمی ایالت خودمختار تیرول جنوبی در ایتالیا می‌باشد.

آلمانی (با ۵.۳ درصد) پس از انگلیسی (با ۵۴.۹ درصد) و روسی (با ۶.۱ درصد) سومین زبان در اینترنت است و رتبه‌ی دوم را در ویکی‌پدیا بعد از انگلیسی داراست.

این زبان یکی از مهم‌ترین زبان‌های جهان است و علاوه بر آلمان در کشورهای اتریش و لیختن‌اشتاین نیز تنها زبان رسمی می‌باشد و در سوئیس، بلژیک و لوکزامبورگ یکی از زبان‌های رسمی به شمار می‌آید. در ضمن این زبان زبانِ رسمی ایالت خودمختار تیرول جنوبی در ایتالیا می‌باشد و در اروپای شرقی و نامیبیا نیز صحبت می‌شود. شمار کسانی که زبان آلمانی را همچون زبان مادری خود در اتحادیه اروپا به کار می‌برند از گویشوران دیگر زبان‌های این اتحادیه بیشتر است. جمعاً حدود ۱۰۵ میلیون نفر گویشوران مادری این زبان هستند و در حدود ۸۰ میلیون نفر آلمانی را زبان دوم خود می‌دانند.

ترکی استانبولی
مکالمه ترکی
مکالمه ترکی

ترکی استانبولی (به ترکی استانبولی: Türkçe و یا Türkiye Türkçesi) یکی از زبان‌های شاخه جنوب غربی یا گروه اوغوز، زبان‌های ترکی است که ۸۳،۰۰۰،۰۰۰ نفر در سراسر جهان به عنوان زبان نخست یا دوم با آن سخن می‌گویند. این زبان رایج‌ترین زبان از شاخه‌ی زبان‌های ترکی می‌باشد. جغرافیای آن شامل ترکیه و قبرس شمالی و قسمت‌های کوچکی در عراق، یونان، بلغارستان، جمهوری مقدونیه، کوزوو، آلبانی و دیگر قسمت‌های شرقی اروپا را شامل می‌شود. سالانه جمعیت بسیاری نیز از ترکیه به غرب اروپا و بویژه آلمان مهاجرت می‌کنند که موجب تکلم ترکی در آن مناطق می‌گردد.

ریشهٔ زبان ترکی را می‌توان در آسیای مرکزی جست. با گسترش قلمرو امپراتوری عثمانی این زبان که زبان رسمی آن‌ها بود اصلاحات بسیاری می‌یافت. به طور مثال آتاتورک (اولین رییس جمهور ترکیه) در سال ۱۹۲۸، الفبای عثمانی را با الفبای آوایی لاتین جایگزین نمود و کلمات بیشمار عربی، فارسی و... را از این زبان حذف نمود.